Через величезну кількість хворих, медична система Закарпаття на межі колапсу

лютого 25 / 2021

На Закарпатті медична система на межі колапсу, щодня в лікарні області госпіталізують понад 200 нових хворих на COVID-19. Тут ситуація з коронавірусом така сама, як в Івано-Франківську.

Про це 24 лютого повідомив на брифінгу в Закарпатській ОДА директор департаменту охорони здоров’я Анатолій Пшеничний."У нас (за 23 лютого – ред.) 15 летальних випадків. Такої сумної цифри ще не було. Цей і минулий тижні показали максимальну кількість летальних 46 випадків, і за показниками щоденного виявлення інфікованих, ми дійшли до пікового періоду, який був у листопаді. І ми маємо більше завантажень, ніж мали. Пацієнти важчі, потребують більше кисневої підтримки і палат інтенсивної терапії. 60-70% від обстежених тестів ПЛР є позитивними. Це вказує на вогнищеву поширеність коронавірусу у Закарпатській області", – сказав Анатолій Пшеничний.

Він додав, що на Закарпатті є 17 закладів охорони здоров’я і з них 6 – заповнені майже на 100% хворими. Це заклади в Ужгороді, Виноградівському, Іршавському та Рахівському районах.

"Ми себе порівнюємо з Івано-Франківськом і ми є їхнім дзеркальним відображенням. Ми маємо таку ж ситуацію. Ми не встигаємо добавляти ліжка. За минулих півтора тижні ми добавили 228 ліжок і ми за день їх заповнили. Вже два дні в стаціонар госпіталізується понад 200 людей щодня. Кількість виписаних із стаціонару – вдвічі менша. У нас швидке заповнення", – сказав очільник департаменту охорони здоров’я Закарпаття.

Також він зазначив, що можуть виникнути проблеми з медиками, адже серед них теж є багато хворих.

"Ми на межі, фактично, ступору, колапсу медичної системи. У нас немає проблеми розгорнути фізичне ліжко, ми повинні його розгорнути із медикаментозним, матеріально-технічним обладннанням, киснем, і працівником. Щоб було кому прийти і надати ту допомогу", – додав Пшеничний.

У зв’язку з цим чиновник закликав мешканців області не відвідувати громадські місця та залишатися вдома, якщо є симптоми недуги.
Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...Залишити Коментар