Новини Закарпаття

Закарпаття увійшло у п’ятірку областей із найвищими показниками захворюваності на COVID-19


Протягом останніх тижнів в окремих областях України фіксують значне збільшення кількості хворих на COVID-19. Закарпаття опинилося у п’ятірці регіонів із найвищими показниками.

Під головуванням міністра розвитку громад та територій, першого заступника голови Державної комісії ТЕБ та НС Олексія Чернишова відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Олексій Чернишов повідомив, що найбільшу кількість випадків захворюваності виявлено у західних та південно-західних регіонах України – в Івано-Франківській, Вінницькій, Закарпатській, Житомирській та Чернівецькій областях.

«Ми звикаємо до статистики, коли кількість осіб, які одужали, перевищує кількість тих, що захворіли. Проте негативна динаміка захворюваності, яку спостерігаємо в окремих областях України, нівелює загальні позитивні процеси», – повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

У засіданні взяли участь члени регіональної комісії з питань ТЕБ та НС у Закарпатській області.

«Ми бачимо досить різке підвищення рівня захворюваності COVID-19, яке певною мірою зумовлене збільшенням кількості тестувань у зв’язку з активною трудовою міграцією населення. Так виявляємо і безсимптомних хворих», – зауважив Ігор Шинкарюк, заступник голови Закарпатської ОДА.

Він розповів про заходи, які вживають в області з метою протидії та запобіганню поширенню COVID-19:

- співпраця з районними та місцевими комісіями з питань ТЕБ та НС;
- проведення зустрічей з представниками робочої групи з вирішення проблемних питань діяльності малого та мікробізнесу при ОДА з питань підприємницької діяльності та представниками релігійних конфесій;
- співпраця з прикордонниками;
- активна цифровізація додатку «Дія», щоб контролювати, як хворі дотримуються самоізоляції.

В області збільшують кількість ліжкомісць у лікарнях, які приймають хворих на COVID-19: 8 лютого на Закарпатті додатково розгорнули ще 228 ліжкомісць. У разі потреби, пацієнтам надаватимуть медичну допомогу й в інших лікарнях, які були законтрактовані з НСЗУ. Також у закладах охорони здоров'я регіону збільшують кількість кисневих точок та станцій.

За словами заступника голови облдержадміністрації, правоохоронці здійснюватимуть рейди у закладах громадського харчування, торгівлі та послуг.

Перекриття в’їздів та виїздів у Закарпатській ОДА вважають недоцільними, натомість вживатимуть заходи з локалізації спалахів хвороби.

17 лютого Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 квітня, з 24 лютого почне діяти адаптивний карантин – буде введено чотири рівні епідемічної небезпеки: «червона», «помаранчева», «жовта» і «зелена» зони.
Перейти на сайт