Незаконне звільнення: Кому потрібна реорганізація (відео)
В Мукачівській ЦРЛ і надалі тривають скорочення. Так, нещодавно реорганізували відділення неоноталогії у пологвому будинку.
Від пологів і до перших днів життя кожну новонароджену дитину супроводжує лікар-неонатолог. Він розпізнає, класифікує та лікує захворювання та патології, що виникають під час вагітності, розвитку плода та новонародженого.
Неонатолог визначає, контролює та приймає необхідні медичні заходи при недоношеності, вроджених вадах, дихальній недостатності, інфекційних, нервових та обмінних захворюваннях.
Цих спеціалістів високо цінують в у сьому світі та Україні. Однак, для пологового відділення Мукачівської ЦРЛ такі фахівці жодного значення чомусь не мають.
На посаді лікаря-неонатолога у Мукачівській ЦРЛ п. Вікторія пропрацювала 30 років. Майже десять років на посаді лікаря другого етапу недоношених дітей, у 2000 році її призначили завідуючою відділенням неонатології.
А в серпні 2020 року, за 3 роки дона офіційного виходу на пенсію, каже підпала під скорочення. Перша хвиля скорочень у пологовому відділенні Мукачівської ЦРЛ, розповідає жінка, відбулася 1 квітня 2020 року. Тоді із 22 медсестер звільнили 12. З Десяти посад молодших медсестер залишилося 5.
Також було звільнено 1 лікаря. Друга хвиля скорочень відбулася у серпні. Із 6 лікарів знову двох звільнили. Жінка розповідає, дуже важливо своєчасно діагностувати патологічні стани в перші години життя дитини для надання спеціалізованої допомоги та її транспортування в лікувальний заклад вузького профілю.
Після народження неонатолог має оглянути дитину, виявити симптоми якихось захворювань або відхилень. Особливо таких, що у майбутньому можуть призвести до хронічних хвороб малюка або взагалі спровокувати інвалідність. Неонатолог обов’язково має перевірити загальний стан дитини, роботу всіх органів малюка. Оглянути шияю і голову, живіт, легені, серце, м’язи, статеві органи та суглоби.
Скорочення таких спеціалістів ставить під загрозу життя та здоров’я новонароджених. Чому в Мукачеві не потрібне відділення неонатології? Чому за рахунок кваліфікованих лікарів влада економить? І чи доречна це економія? Кому вона на користь?