Закарпатська митниця Держмитслужби інформує громадян щодо продовження терміну тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування

березня 30 / 2020
Закарпатська митниця Держмитслужби інформує громадян щодо продовження терміну тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування

У зв’язку із збільшенням кількості звернень громадян, що надходять до Закарпатської митниці Держмитслужби щодо неможливості виконання зобов’язання про зворотне вивезення транспортних засобів особистого користування (далі – ТЗ) у зв’язку із установлення карантину Закарпатська митниця повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 7 розділу І Закону України від 17 березня 2020 року N 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» до переліку форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) додано «карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України». Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами від 25.03.2020) на усій території України із 12 березня по 24 квітня 2020 року установлено карантин.
Зважаючи на вищевикладене, у разі якщо попередньо встановлений митним органом термін зворотного вивезення ТЗ було визначено на період із 12 березня по 24 квітня 2020 року та Ви не можете виконати зобов’язання про зворотне вивезення у зв’язку із установленим карантином на території України, то просимо осіб, відповідальних за дотримання режиму тимчасового ввезення звертатися до митниці ввезення ТЗ із письмовою заявою на продовження терміну тимчасового ввезення.
Заяву слід подавати до настання визначеної дати зворотного вивезення. У заяві обов’язково зазначити наступні дані:
- Ваше прізвище, ім’я та по батькові;
- реєстраційний номер ТЗ, що був Вами ввезений;
- дату тимчасового ввезення ТЗ;
- пункт пропуску (митний пост), через який ввезено ТЗ;
- підставу для продовження терміну тимчасового ввезення ТЗ;
- адресу електронної пошти (e-mail) для зв’язку із Вами (або поштову адресу);
- контактний номер телефону (для оперативного зв’язку із Вами).
До заяви обов’язково додати наступні документи:
- скан-копію реєстраційних (технічних) документів на ТЗ;
- скан-копію паспортних документів на підставі яких здійснювались митні формальності щодо ввезеного Вами ТЗ.
Закарпатською митницею Держмитслужби оперативно буде розглянуто Ваше звернення та надіслано Вам відповідь про результати розгляду за вказаною Вами адресою електронної пошти.
Також наголошуємо Вам, що тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб. Такі транспортні засоби не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.
Тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України громадянами більш як на 30 діб, підлягають державній реєстрації в порядку, визначеному Постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 р. № 1388. Як це зробити під час карантину, описано тут: https://www.facebook.com/diia.gov.ua/posts/228436145227410.
За недотримання визначених умов тимчасового ввезення передбачено адміністративну відповідальність, згідно Митного кодексу України.
Нагадуємо номери телефонів та електронні адреси для спілкування із Закарпатською митницею Держмитслужби онлайн або засобами телефонного зв’язку: https://www.facebook.com/105862834245326/posts/143064483858494/.
Закарпатська митниця Держмитслужби
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар