Коли планується відкриття музею контрабанди?

грудня 02 / 2019
Словацьке село Лекаровце розділений річкою Уж, а по її східній частині проходить межа кордону між Україною та зоною Шенгену. У селі незабаром планують відкрити «Музей на межі», що буде присвячено контрабандистам.

Це буде сучасна будівля, площею 150 квадратних метрів, побудована з контейнерів. Артефакти будуть розміщені як у приміщенні так і надворі. У музеї відвідувачі зможуть побачити та навіть торкнутися конкретних предметів, пов’язаних із кордоном. Серед них буде й залишки вертольоту на якому перевозили нелегальних мігрантів та сигарети.

На вибір місця для музею впливало кілька факторів - в першу чергу безпосереднє розташування біля до кордону. Також розглядається можливість оглянути тунель для переміщення контрабанди, що було виявлено у 2012 році між селами Верхнє та Нижнє Нємецьке на словацькому боці.

Громадянське об’єднання "На межі" вже придбало землю в селі, і обіцяє, що перших відвідувачів чекатимуть вже наступного літа.

Минулого року словацькі митники вилучили на кордоні України понад шість мільйонів сигарет та 855 літрів алкоголю. Цього року - 1,4 мільйона сигарет та 448 літрів алкоголю.

Нагадаємо, що у середині листопада у Словаччині було затримано 3 автомобіля з України, які перевозили майже 700 кілограмів бурштину.
Коли планується відкриття музею контрабанди?
Його вартість становила близько 653 тис євро.
Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...