Банки почали отримувати банкноти номіналом 1000 гривень

жовтня 26 / 2019
Банки почали отримувати банкноти номіналом 1000 гривень
У п’ятницю, 25 жовтня, в українські банки почали надходити нові банкноти номіналом 1000 гривень.

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку. У відомстві наголосили, що одразу після отримання банки розпочнуть видавати банкноти українцям. Загалом в обіг планують ввести близько п’яти мільйонів купюр.

А ось у Закарпатських банках просять громадян бути уважними, аби не отримати від недоброзичливців фальшиву куп'юру. Так як вона ще для нас нова, але всі захистні символи та знаки мають бути відповідні.
Банки почали отримувати банкноти номіналом 1000 гривень
Банки почали отримувати банкноти номіналом 1000 гривень

Характеристика елементів захисту Банкнота надрукована на спеціальному тонованому папері із блакитним відтінком, який відповідає переважаючому кольору зображень, що є на банкноті.
Багатотоновий водяний знак – зображення портрета Володимира Вернадського, що повторює портретне зображення, надруковане на лицьовому боці банкноти. Зображення розміщено локально з лівого краю лицьового боку банкноти та видиме під час розглядання банкноти проти світла.
Світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу, розміщене горизонтально в правій нижній частині багатотонового водяного знака. Зображення видиме під час розглядання банкноти проти світла.
Захисні стрічки:
3.1. Занурена в товщу паперу полімерна стрічка, видима праворуч від портрета Володимира Вернадського під час розглядання лицьового боку банкноти проти світла. За допомогою збільшувального скла під час розглядання банкноти проти світла видно (у звичайному та перевернутому відображеннях) зображення "1000 ГРН", малого Державного Герба України і підкресленого цифрового позначення номіналу "1000".
3.2. "Віконна" полімерна стрічка пурпурного кольору, частково введена в товщу паперу, з яскраво вираженим кінетичним ефектом, що розміщена біля правого краю банкноти. Стрічка містить зображення числового позначення номіналу та малого Державного Герба України. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки.
Елемент SPARK (оптично-змінне зображення) – композиція зі стилізованих зображень фрагментів кристалічної решітки та рослинного орнаменту, що має кінетичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи від золотистого кольору до нефритового.
Рельєфні елементи – елементи зображень, шорсткість яких відчувається на дотик. Присутні тільки на лицьовому боці банкноти (портрет, написи, цифрові позначення номіналу, мікротексти).
Для надійного визначення справжності банкноти на дотик окремі елементи мають підвищений рельєф – цифрове позначення номіналу "1000" у нижній лівій частині банкноти, горизонтальні штрихи у двох нижніх кутах банкноти, зображення малого Державного Герба України, написи "УКРАЇНА", "НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ", "ОДНА ТИСЯЧА ГРИВЕНЬ".
Елемент для людей з послабленим зором – рельєфний елемент у вигляді трьох паралельних вертикальних ліній темно-бірюзового кольору, призначений для ідентифікації номіналу банкноти та розміщений у нижньому лівому куті лицьового боку банкноти.
Латентне зображення – цифрове позначення номіналу "1000", приховане в двоколірному орнаменті, розташованому по середині правого краю лицьового боку банкноти. Цифри видимі при розгляданні банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом: темні на світлому фоні – при розгляданні банкноти з довгої сторони, світлі на темному фоні – при розгляданні банкноти з короткої сторони.
Наскрізний елемент (суміщене зображення) – зображення, всі елементи якого збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти проти світла (зображення цифрового позначення номіналу "1000"). Фрагменти зображення розміщено: на лицьовому боці банкноти – у верхньому лівому куті; на зворотному боці – у верхньому правому куті.
Мікротекст – написи, що повторюються, і які можна прочитати тільки за допомогою збільшувального скла.
Мікротексти на лицьовому боці банкноти: напис "УКРАЇНА", виконаний інтагліо друком негативним мікротекстом, що повторюється чотири рази та обмежує зліва орнамент з латентним зображенням; напис "ОДНА ТИСЯЧА ГРИВЕНЬ", виконаний інтагліо друком позитивним мікротекстом, що повторюється та обмежує знизу портретне зображення Володимира Вернадського; напис "НБУ", виконаний офсетним друком позитивним мікротекстом з різною товщиною штрихів; мікротекст формує тло для числа "1000" у верхньому правому куті банкноти; напис "1000 ГРИВЕНЬ", виконаний офсетним друком позитивним мікротекстом, що повторюється та розміщується вздовж правого краю банкноти. Мікротексти на зворотному боці банкноти: напис "УКРАЇНА", виконаний позитивним мікротекстом, що повторюється та формує одну з хвилястих ліній фонової композиції; цифрове позначення номіналу "1000", виконане негативним мікротекстом, що повторюється та наповнює один з елементів у нижній частині фонової композиції, виконаної орловським способом друку; напис "НБУ", виконаний позитивним мікротекстом, що повторюється та частково обмежує знизу зображення будівлі Президії Національної академії наук України.
Орловський друк – спеціальний вид друку, що забезпечує різкий перехід одного кольору в інший на елементах дизайну без їх розривів і зміщення.
На лицьовому боці банкноти – цифрове позначення номіналу "1000" у нижньому лівому куті банкноти та орнамент з латентним зображенням. На зворотному боці банкноти – фонові сітки, геометричні елементи у кутах банкноти.
Райдужний друк – спеціальний вид друку, що забезпечує поступовий перехід одного кольору в інший на елементах дизайну без їх розривів і зміщення (на лицьовому боці – переходи зліва направо у фоновій композиції у правій частині банкноти; на зворотному боці – перехід зліва направо в зображенні будівлі Президії Національної академії наук України та у фрагментах фонової художньої композиції).
Протикопіювальна сітка – зображення з тонких ліній, що під час копіювання або сканування банкноти відтворюється у вигляді "муару". Розташовані на обох боках банкноти.
Крім елементів захисту для візуального визначення банкнота має елементи захисту, які визначаються в ультрафіолетових, інфрачервоних променях та мають магнітні властивості. До уваги громадян! У разі відсутності на банкноті захисних елементів або їх невідповідності зазначеним вимогам банкноту слід пред`явити до Департаменту грошового обігу Національного банку України або до Національної поліції.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар