Школи Мукачівщини залишаються без внутрішніх туалетів (відео)

жовтня 19 / 2019
Школи Мукачівщини залишаються без внутрішніх туалетів (відео)
Зовнішні вбиральні у закладах освіти у 21 столітті – явище ганебне. «Гідність дитини» – таку програму було ухвалено урядом ще у лютому 2019 року, яка передбачала виділення понад 267 мільйонів гривень на зведення внутрішніх туалетів у школах України.

44 млн виділили на Закарпатську область, адже саме тут найбільше шкіл із туалетами на вулиці. І справді, статистика плачевна: із 633 закладів середньої освіти краю у 171 діти ходять у вигрібні ями. Тиждень тому журналісти «М-Студіо» розповідали про ситуацію в Мукачівському районі, відтоді, як не дивно, реакції жодної.

Голова районної ради Іван Михайло, ледь стримуючи емоції, говорить про 13 мільйонів гривень – державні та районні кошти на шкільні вбиральні, як так і не використали у Мукачівському районі. А вам би приємно було, що ваша дитина змушена ходити справляти природні потреби на вулицю? Взимку, в дощ, сніг? Мова про маленьких діток, для яких відвідання таких санвузлів – уже стрес.

Цікаво, чи готова віддавати своїх дітей очільниця управління освіти Мукачівського району Світлана Кешеля у такі умови? Чому ж тоді їй байдужа доля тисяч учнів Мукачівщини, опікуватися якими вона покликана?
Мукачівський район – один з лідерів краю за кількістю шкіл із зовнішніми вбиральнями. Ще 23 травня було проведено засідання Мукачівської районної ради, де затвердили виділення близько 13 мільйонів гривень на ремонт внутрішніх вбиралень 10-ти шкіл району. Район входив в один із тих державних проектів, куди виділені мільйони платників податків на облаштування вбиралень.

Кошти розподіляли згідно з рекомендаціями наказу на виконання розпорядження Кабміну «Про розподіл резерву коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2018 році». Крім того, органам місцевого самоврядування рекомендували використати кошти перехідної субвенції на облаштування внутрішніх вбиралень. Тобто відповідальність за освоєння державних коштів падає на органи місцевого самоврядування. Мукачівська районна рада ухвалила рішення про виділення більше 1 мільйона 200 тис. гривень на співфінансування.

Для того, щоб кошти потрапили до виконавця – у цьому випадку управління освіти Мукачівської РДА, потрібен тиждень – до 10 днів: підписується рішення сесії, і кошти надходять. Тобто вже на початку червня кошти були у розпорядженні управління, яким опікується Світлана Кешеля. Попереду – три місяці літніх канікул, сприятлива погода. Однак… Середина жовтня – а туалети досі на вулиці.

Були сподівання, що після розголосу у ЗМІ Світлана Кешеля зверне увагу на питання, і хоч якісь рухи у напрямку роботи відбудуться. Однак – марно.

Нагадаємо: у Горондівській школі внутрішні вбиральні облаштували ще 4 роки тому. Проте користуватися ними учні не можуть до цього часу. За словами директорки, не вдається вирішити проблему водопостачання, хоча неодноразово зверталися до відділу Управління освіти.

Така ситуація у освіті Мукачівського району – не вперше. Ще у березні до нашої редакції звернувся цілий ряд директорів шкіл, які розповідали про цькування зі сторони пані Кешелі, про те, що вона не виконує своїх зобов’язань, зловживає владою, та навіть більше того, керівники освітніх закладів відкрито заявляли про імовірні так звані відкати в роботі.

До слова, ще перед початком навчального року журналісти «М-Студіо» поспілкувались з керівником департаменту Освіти закарпатської області Ганною Сопковою, яка тоді розповіла про ще одну державну програму – забезпечення шкіл області інтернетом.

Нагадаємо, кошти виділені у квітні цього року. А зараз питання – чи провели інтернет до шкіл Мукачівського району? Правильно, ні. Тут про це у школах району учні і не чули. Це при тому, що в області неодноразово збирали керівників відділів та управлінь освіти, аби донести до них необхідність та важливість цього питання.

Нагадаємо ще раз – відповідальність за освоєння коштів на органах місцевої влади. Безпосередньо на керівника відділу освіти. А тут – знову саботаж.

Ще задовго до цих усіх подій, у лютому 2019- го року під час засідання сесії Мукачівської районної ради депутати звернулися до місцевої прокуратури та поліції із проханням визнати роботу начальника управління освіти незадовільною.

Керівниця освіти району, Світлана Кешеля, переважну більшість робочого часу цього року провела у відпустках та на лікарняних. Мова – про більше як 70 робочих днів. У одному з інтерв’ю вона заявила про те, що не могла нічого зробити, дже її не було на роботі. Але що цікаво – право підпису вона залишила за собою, імовірно, навмисне заблокувавши всі процеси. Більше того, цілком імовірно, що ці всі дії відбуваються за мовчазної згоди в.о. керівника Мукачівської РДА Андія Данканича, адже, очевидно стан справ з невикористаними коштами на вбиральні, інетернет, невчасне забезхпечення харчуванням школярів йому байдуже? Принаймні жодної офіційної подиції від РДА за останні кілька місців озвучено не було. Тим часом, і інткрв’ю Укрінформу голова обласнохї адміністрації прямим текстом вказав на бездіяльність пані Кешелі, яку чомусь ніхто не може звільнити за невиконання службових обовязків. Далі цитата: « Що стосується освітньої субвенції — так, є райони, де не використано до 70% (!). У нас в цих районах є начальники управління освіти, у яких вся робота складається з лікарняних і відпусток у зв’язку з навчанням. А тим часом освоєння освітньої субвенції нема».

А тим часом керівник освіти Мукачівського району Світлаан Кешеля то на навчанні, то на лікарняному, то у відпустці, так і залишаються невирішеними питання внутрішніх вбиралень, інтернету та харчування школярів у школах Мукачівщини. Тож так звана «гідність дитини» Мукачівщини буде ще неодноразово принижена на вулиці у вигрібних ямах.
Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...