Старі автомобілі швидкої та зруйнована дорога: на Перечинщині медики не можуть вчасно доїхати до віддалених сіл (ВІДЕО)

серпня 16 / 2019
Старі автомобілі швидкої та зруйнована дорога: на Перечинщині медики не можуть вчасно доїхати до віддалених сіл (ВІДЕО)


Село Липовець, що на Перечинщині розташоване за 12 кілометрів від найближчого пункту швидкої допомоги. Та гірською дорогою, яку місцями просто змило, залишивши лише острівки асфальту – їхати швидше ніж 10-15 кілометрів на годину – неможливо.

Різкі підйоми і глибокі ями може подолати далеко не кожен автомобіль. Тому місцеві, на приїзд швидкої, часто навіть не розраховують.

Лікарі Турїреметівської станції швидкої, які обслуговують це село, визнають: попри те, що у Липовець їдуть дуже швидко, – у стандарти не вкладаються. Дорога занадто розбита і у деякі місця, задньопривідний автомобіль взагалі не може виїхати.

Ця газель, вже 8 років, щоденно працює у 7-ми наближених селах, 4 з яких – гірські. Водій швидкої каже: ходову через поганий стан доріг доводиться міняти щопівроку, а дрібні ремонти власноруч роблять ледь не щодня.

Перечинська станція має 5 автомобілів швидкої. 3 у райцентрі і по одній у Тур’їх Реметах та Порошкові. З усіх – найбільш прохідний у гірській місцевості, ось цей старенький ВАЗ. Машині вже 10 років: кузов з’їла корозія, зручностей нема взагалі, та вона ладна виїхати куди завгодно, кажуть медики. Зараз, шукають спонсорів, аби відремонтувати, бо знають: взимку, саме вона рятуватиме життя.

Останній новий автомобіль швидкої, Перечинський район отримував 2 роки тому. У село Порошково, яке обслуговує 9 сіл, з яких 2 високогірні передали повнопривідний Сітроен, який хоч і досить низький для більшості сільських доріг, але доїжджає до хворих.

На відміну від Турїреметівської швидкої, де лікарі тішаться найпростішим препаратам, тут всередині все необхідне для надання першої меддопомоги.

Медики Тур’ї Реметівської станції кажуть: з цим автомобілем з острахом чекають зими, бо знають, що з кожним роком авто зношується, а дороги вкриваються більшими вибоїнами. Тому взимку знов найбільше працюватиме Перечинський старенький ваз, який доїжджає будь-куди. Щоправда, відстань від Перечина, де він базується, до Липовця, майже 26 кілометрів, у той час, як від Тур’їх Ремет всього 12.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...