Ключі від нових помешкань вручили 20 ужгородським сім'ям (ВІДЕО)

червня 26 / 2019
Ключі від нових помешкань вручили 20 ужгородським сім'ям (ВІДЕО)


20 ужгородських сімей отримали сьогодні ключі від квартир, які вони придбали скориставшись держпрограмою пільгового молодіжного кредитування. У черзі нині 200 закарпатських родин.

Сім’я Вікторії Петейчук у черзі на пільгове кредитування житла вже 3 роки. Нині – вона разом з чоловіком і двома дітками змушена орендувати помешкання. Купити квартиру хоча б на вторинному ринку – можливості не було.

Цей будинок лише здали в експлуатацію. У квартирах поки немає меблів, лише – чорнова стяжка. Зате – своє, каже Михайло, чоловік сьогодні чи не вперше відчиняє двері нового помешкання.

Нині сім’я чоловіка мешкає з батьками.

Забудовник, Євген Олійник, каже, – раніше програми пільгового придбання житла діяли у рази краще. Лише з 2012-го до 2014-го за програмою доступне житло передали 69 квартир. Іще раніше за рахунок податку з прибутку – сотню помешкань:

2 сотні сімей в черзі на пільгове житло – не так і багато для Закарпаття, бо люди зневірилися, визнає і голова правління Держмолодьжитла, Сергій Комнатний. Підраховуємо, якщо сьогодні помешкання із так званою знижкою можуть купити 20 сімей в рік, то лише для того, щоб опрацювати чергу повністю – потрібно 20 років! Чекати – задовго. А все через недостатнє фінансування об’єктів, яке нині є комплексним.

Тоді як кількість пільговиків лише збільшується. Нині половина з тих, хто в черзі для участі в програмі доступного житла – це сім’ї учасників АТО, іще 30% – внутрішньо переміщені особи. Водночас у Закарпатському регіональному управлінні Держмролодьжитла переконують – уже розпочато новий житловий будинок, де частка квартир у майбутньому належатиме молодим сім’ям. Щоправда, коли його здадуть поки не повідомляють.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...