Нас попереджають про наплив фальшивих грошей: які купюри підробляють найчастіше

травня 27 / 2019
Нас попереджають про наплив фальшивих грошей: які купюри підробляють найчастіше
Серед фальшивок трапляються найпопулярніші в обороті банкноти, які точно є в гаманці будь-якого українця.

У 2018 року кількість вилучених з обігу фальшивих гривневих банкнот зменшилася майже на третину, а в грошовому вираженні підробок стало на 48% менше, але вони трапляються і зараз в 2019 році.

Про це розповіли в державному регуляторі. Як заявляють в регуляторі, якщо порівняти показники з 2017 роком, то на 1 млн шт. справжніх гривневих банкнот припадало близько 3,6 шт. підроблених.

У той час, як в країнах, які входять до складу Європейського Союзу, за підсумками того ж року цей показник становив приблизно 69 шт. підроблених банкнот євро.

Згідно зі статистикою, яку надав НБУ, переважна кількість (98%) вилучених з обігу за поточний рік підроблених гривень припадала на банкноти чотирьох номіналів: 500 грн. (45% від загальної кількості вилучених підробок). 100 грн.

Але якщо порівнювати з 9 місяцями 2017 року, то можна зафіксувати незначне зростання кількості вилучених підроблених банкнот номіналом 100 грн. (На 17%), 200 грн. (На 13%). У НБУ також зазначили, що фальшивки номіналом 500 і 20 гривень стало у два рази менше.

50-гривневі підроблені купюри траплялися національному регулятору в поточному 2018 році на 24% рідше. Що стосується іноземної валюти, то більшість вилучених з обігу підроблених банкнот протягом 9 місяців 2018 року ця: долари США (79,1% від загальної кількості вилучених підроблених банкнот іноземної валюти). євро (16,6%). російські рублі (4,2%). фунти стерлінгів (0,1%).

При цьому наголошується, вже традиційно, найчастіше зловмисники “штампують” купюри номіналом 100 доларів США, 50 і 200 євро і 5000 російських рублів. Варто відзначити, що в держрегуляторі заспокоїли українців, так як в нашій країні особливих проблем з фальшивками немає.

А більша частина підроблених гривень в країні настільки низької якості, що фальшивку може визначити навіть дитина. Також раніше повідомлялося, що харківська поліція перевіряє обмінники нобласті на предмет наявності фальшивих купюр.

І всі підстави для цього є, зазначили в прес-службі ГУ Нацполіціі Харківщини, оскільки правоохоронці розслідують справу стосовно виготовлення та збуту фальшивих грошей на Харківщині.

Під час слідства поліцейські встановили, що група осіб підробила банкноти іноземної валюти.

Для і збуту фальшивих грошей зловмисники використовували пункти обміну валют, частина з яких не мала відповідних дозвільних документів Національного банку України.
Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...