Повінь 2019: води в теплицях на Закарпатті – по пояс, втрати врожаю – величезні (відео)

травня 23 / 2019
Повінь 2019: води в теплицях на Закарпатті – по пояс, втрати врожаю – величезні (відео)
Підтоплені понад 600 гектарів сільгоспугідь, а рівень річок у деяких місцях підвищився на три метри! Найбільше – в Іршавському, Хустському та Виноградівському районах.

Майже дві тисячі теплиць затоплені у Боржавському, на Виноградівщині. У воді – 90 гектарів земель, а рівні у Боржаві сягають критичних позначок і продовжують підвищуватись. Аби врятувати бодай частину врожаю, люди зібрали зелені помідори з великих кущів. Частина овочів – у воді, подекуди – вона по пояс. Збитки, кажуть фермери – будуть величезними.

У селі Вільхівка, на Іршавщині, затоплені понад 50 гектарів сільгоспугідь. Через непрохідність шлюзу на дамбі вода почала затікати у бік села. Зранку, озброївшись лопатами, люди поспіхом наповнювали мішки глиною, щоб перекрити проблемну ділянку.

Виконроб фірми, яка займається будівництвом нової дамби, каже – причину проблеми зі шлюзом з’ясовують та чекають на техінку.

Сільський голова каже: частина села – без захисту перед великою водою. Дамбу протяжністю 2,5 кіломЕтри так і не добудували через брак фінансування.

Місцеві переймаються: паводок, який півтора роки тому понищив оселі та господарство, може повторитись.

Рятувальники фіксують підтоплення ще у 5-ти населених пунктах Іршавського району. Здебільшого, водою залило сільгоспугіддя, а у селі Лисичево негода пошкодила міст та берегоукріплення. На Хустщині та Виноградівщині підтопило 4 населених пункти – у воді сотні гектарів пасовищ та угідь. З десяток будинків підтоплені у Данилові та Черній.

На сайті Басейнового управління річки Тиса повідомляють: вже запустили осушну систему «Чорний Мочар», яка акумулює та регулює стоки і підготували до роботи всі 32 стаціонарні насосні станції.

Наразі на річці Тиса вода піднялася на 3 метри. На Ужі – до півтора! Синоптики видають штормове попередження і на наступні дві доби, найбільший підйом очікують у нижніх течіях Боржави.

Через розлив Боржави прогнозують підтоплення сільгоспугідь у Заріччі, Сільці, Камянському, Великих та Малих Комятах. У місцях проходження сильних злив очікують формування значного схилового стоку та утворення локальних селів.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...