Інформація про паводкову ситуацію на річках басейну Тиси станом на 22 травня 2019 року

травня 22 / 2019
Інформація про паводкову ситуацію на річках басейну Тиси станом на 22 травня 2019 року

Вдень 21 травня по області продовжувались сильні дощі, які в центральній та східній частинах області склали більше 50 мм.

На річках відбувались підвищення рівнів води на 0,3 – 1,8 м, на р.Тиса – м.Тячів 2,6 м, в нижніх течіях Боржави – 2,2 м. Максимальні рівні на Тисі пройшли в смт. В.Бичків та формуються біля м.Тячів без досягнення ступенів протипаводкового захисту.

На річці Тиса – водпост Крива та її притоках: р. Боржава – водпост Довге, р. Пінія с.Поляна введено перший ступінь протипаводкового захисту.

На притоці річки Тиса Ріка – водпост Міжгір’я введено другий ступінь протипаводкового захисту.
На малих річках та потічках області в місцях проходження злив спостерігається значне швидкоплинне підняття рівнів.

Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків – проводиться акумулювання та регулювання стоку.

Виконується гравітаційний скид по каналах осушних мереж поверхневого стоку з меліоративних систем у р.Тису.

Всі 32 стаціонарні насосні станції підготовлені до роботи та будуть включені на перекачування внутрішнього стоку по мірі досягнення небезпечних рівнів у водоприймачах.

Для відкачування поверхневого стоку із задамбового простору підготовлено пересувні насосні станції, які по мірі необхідності будуть переміщені до місць відкачки.Згідно з прогнозами, протягом ночі 21 – 22 травня та вдень 22 травня в нижніх течіях Боржави очікується продовження підвищення рівня води ще на 1,5 – 2,0м, що супроводжуватиметься виходом води на заплаву та підтопленням заплавних сільгоспугідь сіл Заріччя, Сільце, Кам’янське (у тому числі і в межиріччі річок Іршава і Боржава), В.Ком’яти, М.Ком’яти, та заплавної частини автодороги Шаланки – В.Ком’яти.

– на Тисі ділянці Хуст – Вилок продовжиться підвищення рівнів ще на 1.0 – 1.5м, підтоплення заплавних угідь.За оперативною інформацією:

В с.Черна Виноградівського району місцевим стоком підтоплено 4 дворогосподарства та близько 3га сільгоспугідь.

В с.Данилово Хустського району паводковими водами р. Байлова відбувся перелив з подальшим розмивом земляного валу, що спричинило підтоплення 8 дворогосподарств та 20 га сільгоспугідь.

В наслідок сильних злив з утворенням селевих потоків в с.Хижа Виноградівського району на р.Холт в районі застави, на трубчатому переїзді утворився затор із побутового сміття та деревної чагарникової рослинності, що спричинило перелив через споруди з подальшим підтопленням території застави та прикордонної смуги.

Іршавський район :

– місцевим стоком та водами р.Іршавка в с.Заріччя частково підтоплені угіддя по вул.Миру та вул.Українській, в урочищах «Морва» та «Легелив».
Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...