Рейдерське захоплення храму УПЦ в Ясінях на Закарпатті (Відео)

травня 22 / 2019
Рейдерське захоплення храму УПЦ в Ясінях на Закарпатті (Відео)
На Рахівщині – неспокійно, тут розгорнулося справжнє церковне протистояння.

Про це пише Перший кабельний.

З лютого в селищі Ясіня тривають спроби рейдерського захоплення храму Різдва Богородиці Української Православної Церкви.

Ініціатори захоплення храму – група осіб, яка називає себе «вірянами ПЦУ», – використовує різноманітні методи тиску – від морального до силових спроб захопити церкву. Серед учасників цієї групи немісцеві та представники інших релігійних конфесій.

Остання зі спроб захопити храм силоміць була здійснена минулої неділі, 19 травня. Втім, спроба була невдалою, оскільки релігійна громада храму Різдва Богородиці чітко стоїть на захисті своєї позиції та прав.

Разом з тим, силовий – не єдиний метод, який використовують прихильники новоствореної ПЦУ. Вони шукають спосіб юридично ліквідувати релігійну громаду УПЦ храму Різдва Богородиці. Так, намагаються реєструвати Статут нової релігійної громади храму Різдва Богородиці смт Ясіня, Рахівського району, але вже підпорядкування ПЦУ. Мотивують тим, що, нібито, статут УПЦ вищезгаданої громади – втрачено.

Обставини церковного протистояння виданню «Перший.com.ua» повідомив співрозмовник, який побажав зберегти статус анонімності.

«У поліції Рахівського районного відділення в заяві про підтвердження Статуту релігійної громади УПЦ храму Різдва Богородиці смт Ясіня, Рахівського району було відмовлено. Більше того, слідчий зазначив, що Статут не втрачено, документ знаходиться в храмі. На вимогу правоохоронців, Статут було надано для ознайомлення, – зазначив співрозмовник».
Рейдерське захоплення храму УПЦ в Ясінях на Закарпатті (Відео)
Як зазначив діючий настоятель храму протоієрей Олександр Гашпарович, Статут релігійної громади УПЦ храму Різдва Богородиці не втрачено, документ знаходиться в храмі, як і годиться.
Рейдерське захоплення храму УПЦ в Ясінях на Закарпатті (Відео)
Рейдерське захоплення храму УПЦ в Ясінях на Закарпатті (Відео)
Компромісу досягти також не вдається. Адже у випадку, якщо «віряни ПЦУ» – це дійсно новостворена релігійна спільнота, яка бажає лише одного – жити в мирі, тоді було б логічно просто зареєструвати нову громаду та проводити богослужіння у тому ж храмі. На Закарпатті існує багато поліконфесійних храмів, у яких проводять богослужіння представники різних конфесій, не створюючи при цьому конфліктів.

Проте, у даному випадку, принципово важливо, щоб релігійна громада УПЦ храму Різдва Богородиці перестала існувати юридично, натомість з’явилася громада з ідентичною назвою, але вже підпорядкована ПЦУ

Отже, шлях юридичної ліквідації релігійної громади УПЦ храму Різдва Богородиці виявився безнадійним, проте «прихильники ПЦУ» не залишають своєї ідеї, а допомагають та підтримують їх на найвищому державному рівні – з Києва.

Початок цієї «томосної» справи бере аж з Кабінету Міністрів. За цю справу горою стоїть віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка тисне по вертикалі. Курує релігійну тему на користь ПЦУ і міністр культури Євген Нищук. Під тиском намагається «проштовхнути» справу заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, долучили й голову Рахівської РДА Павла Басарабу. Закарпатські чиновники навіть намагалися «переконати» слідчого у справі, що Статут дійсно зник…

Мотиви у цій заплутаній майже детективній історії – очевидні, принаймні для чиновників з Києва. У переддень парламентських виборів, партії з просідаючим рейтингом, більше того – представники владної команди, яка йде у “відставку” намагається створити в регіонах хоча б якийсь виборчий плацдарм, не гребуючи нічим, навіть храмами, які можна перетворити на агітаційні майданчики, на яких щоразу під час служби Божої прославлятимуть «істинних праведників» та «народних спасителів».Церква завжди була потужним інструментом впливу, але не варто забувати, що справжнім рушієм є віра та ті, хто її сповідують. Як можуть люди, які починають «святу» справу з брехні, залякувань та шантажів вважатися такими?

Мешканці Ясіня вже дали свою відповідь і не дозволять перетворити храм Божий на політичний плацдарм, який веде до депутатського крісла у Верховній Раді.
Категорія : Гарячі Новини


Залишити Коментар