Як через суд не виплачувати кредит: новий закон і як він працює

квітня 16 / 2019
Жителям України дозволили оголошувати банкрутство. Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає оголошення банкрутства.

Зазначається, що раніше ця процедура була доступна лише підприємствам. А тепер кожен українець може звернутися до суду та вирішити проблему з боргами.

Як через суд не виплачувати кредит: новий закон і як він працює
Однак, є умови. “Борг має бути не меншим 125 тисяч гривень, і не погашатися два місяці. Та як не парадоксально, для визнання судом вашої неплатоспроможності потрібно мати гроші”, – пояснює адвокат.

За його словами, потрібно заплатити судовий збір 19 тисяч гривень. “Разом із цим треба в перші дні внести авансові платежі арбітражному управляючому”, – додав Царук.

Для погашення боргу спочатку оцінять і заберуть майно – все, крім: єдиного житла боржника, коштів на пенсійних рахунках та у фондах соцстрахування. “Не допоможуть закрити кредити: отримані на відпочинок, розваги, придбання предметів розкоші, або борги, що з’явилися через участь в азартних іграх.

Також неможливо реструктурувати борги, які стосуються аліментів”, – уточнив спеціаліст. Варто зазначити, банкрутувати можна не частіше, ніж раз у 5 років. Якщо в цей час отримуєш спадок – зобов’язаний віддати його кредиторам.

При цьому не можна буде продавати майно і брати нові позики. І тільки за рішенням суду можна їздити за кордон. Якщо позичальник приховав інформацію чи якесь майно і його викрили, тоді борг залишиться. Сам закон в Україні почне діяти з середини осені.
Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...