У закарпатця, якого засипало сміттям на Львівщині, залишилось 14 дітей

квітня 13 / 2019
У закарпатця, якого засипало сміттям на Львівщині, залишилось 14 дітей


Багато років поспіль на території полігону замість сміттєсортувальної лінії працюють заїжджі із Закарпаття роми. Часами, кажуть, їх було до чотирьох сотень. Мешкали у наметовому містечку, спорудженому з того, що люди у контейнери викидають.

Отож, три обивателі сміттєзвалища у пошуках металу влізли у якусь сміттєву долину і несподівано чи то шар грунту, чи сміття їх привалив. Двоє змогли самотужки вибратися з полону, а третього відкопали уже мертвим — 45-річного батька чотирнадцяти дітей, мешканця Закарпаття.

Чому сторонні особи жили та трудилися на полігоні, адже об’єкт режимний і туди навіть нашого кореспондента пускали виключно за посвідченням? Річ у тім, що роми жили там десятиліттями, бо такий у них стиль життя і специфічний бізнес.

Коли все сталося, керівник Самбірського комунального підприємства Євген Квас запропонував «Високому Замку» екскурсію на полігон. Ми застали після трагедії двох дівчаток, які, побачивши підозріле авто начальника, умить кудись зникли, а двом чоловікам вистачило мужності побалакати.

Оплакують жертву і кажуть, що їхній трудовий люд уже виїхав звідси, залишилися лише вони, щоб «підчистити справи». Директор комунального підприємства Євген Квас на радощах обіцяв стерти з лиця землі ромські намети, а журналістам розповів таке:

«Як тільки восени прийшов на цю посаду, відразу зрозумів, що така кількість сторонніх осіб на полігоні, може обернутися лихом. Звертався у поліцію, аби розігнали, але… Один сторож на зміні не може прогнати з 13 гектарів необгородженої площі усіх ромів. Зрозумійте правильно, не можу цілий день розганяти циганів. Ми робили такі спроби. Втікають у різні боки, а за півгодини знову звідкись вилазять…».
Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...Залишити Коментар