Міністр освіти і науки України на Закарпатті (ВІДЕО)

березня 29 / 2019
Міністр освіти і науки України на Закарпатті (ВІДЕО)


67% випускників шкіл з мовами викладання нацменшин – це угорські та румунські – на Закарпатті не склали минулого року ЗНО з української мови.

З обговорення цієї проблеми стартувала прес-конференція Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич спільно з представниками організації Go Clobal та вчителів у Великодобронській школі. Аби допомогти школярам підготуватися до ЗНО з української мови в Україні запроваджено проект «БомбеЗНО».

Пілотний проект стартував 2 тижні тому в двох областях – Закарпатській та Чернівецькій і охопив 400 старшокласників. 44 педагоги провели чотириденне навчання. Половину з них працювали на базі шкіл Ужгородського, Берегівського та Виноградівського районів краю. 50 тисяч євро виділено на організацію мовних таборів.

Загалом на проект імплементації української мови на 3 роки передбачено 2 мільйони євро. Це європейські кошти, які вдалося залучити за сприяння фінського фонду.

До 2023 року триватиме перехідний період у реформуванні системи освіти, у тому числі й у школах з мовами нацменшин. Лілія Гриневич розповіла про зміни: про нові стандарти, нову модель загальної середньої освіти, про підготовку вчителів тощо.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...