До уваги роботодавців! З нового року зростуть штрафи за порушення трудового законодавства (ВІДЕО)

грудня 09 / 2018
До уваги роботодавців! З нового року зростуть штрафи за порушення трудового законодавства (ВІДЕО)


До уваги роботодавців! З нового року штрафи за порушення трудового законодавства зростуть. Це пов’язано з підвищенням з 1 січня 2019 року мінімальної заробітної плати на 12%. Найменше стягнуть з порушника мінімальну зарплату 4173 гривні, а найбільший штраф може сягнути понад 417 тисяч гривень за недопущення до проведення перевірки. Тож варто уникати тіньових схем та порушень.

Неофіційно працює, або не на тій посаді, немає трудової угоди чи контракту, заробітна плата у конвертах – знайома ситуація? Практично кожен закарпатець, якщо сам не стикався з такими випадками, то 100% чув про них від знайомих.

Допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, недотримання державних гарантій та пільг в оплаті праці та порушення строків виплат – такі найпоширеніші види порушень трудового законодавства. Так, за цей рік на Закарпатті комісійно інспектори держпраці спільно з представниками фіскальної служби, пенсійного фонду, органів місцевого самоврядування та нацполіції обстежили майже 500 підприємств.

З 1 січня 2019 року штрафні санкції за порушення трудового законодавства зростуть. Так, з нового року за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, наприклад, за неоплату роботи у нічній час, у вихідний чи святковий день, понадурочно тощо за кожного працівника роботодавець заплатить штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат, тобто 41730 гривень. Стільки ж стягнуть за порушення встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання військових обов’язків.

Понад 12 з половиною тисяч гривень стягнуть з роботодавця за порушення строків чи обсягів виплат зарплати. За інші випадки недотримання трудового законодавств, тобто за відсутність наказу, договору, табеля тощо – штраф у розмірі мінімалки, 4173 гривні за кожного працівника.

Крім фінансових санкцій, на керівників може накладатися й адміністративний штраф. Їх розмір, згідно зі статтею 41 Кодексу України про працю, коливається від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень за кожен вид порушення.

Спочатку укладається договір з працівником, потім подається повідомлення про прийняття його на роботу або у електронному вигляді – з використанням електронного цифрового підпису чи на флешці, або у паперовому. І лише на наступний день людина може приступити до виконання своїх посадових обов’язків.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...