Кладовище "євроблях": закарпатці масово кидають автомобілі з того боку кордону (ВІДЕО)

грудня 06 / 2018
Кладовище "євроблях": закарпатці масово кидають автомобілі з того боку кордону (ВІДЕО)


У найближчих населених пунктах сусідніх країн утворилися цілі кладовища покинутих закарпатцями старий автомобілів з іноземною реєстрацією

Закарпатці, які купували в Європі старі автомобілі за малу ціну, тепер не хочуть їх завозити в Україну, бо довелося б платити за розмитнення автівки інколи більше, ніж вона коштувала. Тому закарпатці просто залишають автомобілі в найближчих селах до кордону. Дехто сподівається, що все виправиться і згодом автомобіль можна буде забрати. А дехто вже ні на що не сподівається.

Цим користуються місцеві, які просто розбирають покинуті автомобілі на запчастини. Так воно є і в Угорщині неподалік українського кордону. Так воно є і на прикордонній території в Словаччині.

Два кілометри від українського кордону – і ми вже в словацькому селі Убля. Несанкціоновані паркінги вздовж дороги і в місті. За останні два тижні українці залишили тут сотні автомобілів.

"Людина залишає на день-два – проблем немає, але ті, які старші – можуть про них і забути. Можуть просто залишити на нас свої проблеми", – кажуть люди.

"Ми з чоловіком вже не молоді люди, ми цілодобово пильнуємо. Знімаються колеса, знімаються акумулятори, знімаються скла. Тут на сусідньому паркінгу за минулий місяць дві машини були вкрадені – цілі машини", – говорить мешканка Ублі.

Також паркінги і відразу за пунктом пропуску "Малий Березний – Убля". Машини припали листям, потім снігом, далі – перетворилися на звалища. За цими автомобілями вже точно не повернуться. Їх вигідніше залишити на території Євросоюзу, ніж в Україні розмитнити. Водії кидають їх тут і повертаються додому. Машин в словацькому прикордонному селі стільки, що місцевим ніде паркуватися.

"Деякі автомобілі тиждень-два просто стоять посеред дороги. Деякі залишаються тут роками, а ми не можемо ідентифікувати, кому той автомобіль належить і хто його туди привіз. Це вже перетворюється на проблему районного масштабу. На зборах я просила місцевих не пускати у двір. Так українці ночами залишають машини де завгодно. Щоранку їх все більше", – скаржиться староста Ублі Надія Сіркова.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...