Село на Свалявщині почало розвиватися попри відсутню промисловість (ВІДЕО)

жовтня 27 / 2018
Село на Свалявщині почало розвиватися попри відсутню промисловість (ВІДЕО)


Відновлена дорога, реконструйований будинок культури, – а ще багато чого в планах. Віддалене село Родникова Гута у Свалявському районі за останні два роки почало стрімко розвиватись.

Усе, що вирощують самі – те і споживають, за таким принципом здавна живуть селяни в цих краях. Ведуть і домашнє господарство, тож завжди є свіже м’ясо і молоко, з якого роблять сир та сметану. Зараз у місцевих триває підготовка до зимового сезону.

Тут немає ніяких підприємств та жодного виробництва. Тому робочих місць у селі – обмаль. З року в рік тутешні їздили на заробітки, а хтось залишився за кордоном на постійно. Та незабаром все зміниться, переконані селяни. Після того, як населений пункт увійшов до Полянської ОТГ – село почало відроджуватись. Вдалось досить швидко відбудувати дороги та мости, які зруйнувала повінь два роки тому.

Завдяки допомозі партнерів з чеського краю Височіна відновили в селі будинок культури, де також знаходиться місцевий ФАП та бібліотека. Бюджет реконструкції склав майже мільйон гривень. Також вдалось відбудувати дорогу. Місцеві кажуть, тішаться, що в селі нарешті з’явились перспективи для розвитку.

Цікавою родзинкою може стати музей скла, який планують відкрити в селі у майбутньому. До слова, саме тут колись працював великий склодувний завод. Місцеві таку ідею схвалюють, впевнені, зможуть відродити ремесло своїх предків.

Вже є плани і налагодити виробництво унікальних біодобавок та розгорнути одну з найбільших в Європі біологічних лабораторій на полонині неподалік села.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...