«Ніхто нічого не узаконив» — експерт про ввезення євроблях у режимі «транзит»

жовтня 22 / 2018
«Ніхто нічого не узаконив» — експерт про ввезення євроблях у режимі «транзит»
Як ми вже повідомляли, несподіванка для українців: Верховний суд узаконив євробляхи, але трохи розібравшись, зясовується, що це не так. Верховний Суд постановив, що користування автомобілем на єврономерах, ввезеним в Україну у режимі транзиту — не є адміністративним правопорушенням Митного кодексу.

До такого рішення судді прийшли, розглянувши позов Михайла Козинця до митниці. Вимагав скасувати 8,5 тис. грн штрафу, який отримав за користування нерозмитненим авто.

У лютому 2016-го чоловік ввіз з Естонії позашляховик Toyota RAV4 . З іноземної реєстрації авто не зняли. На територію в Україну ввезли в режимі транзиту.

«Митники з незрозумілих причин притягли позивача за 469 статтею Митного кодексу України — мова йде про товари, митне оформлення яких не закінчене. Хоча у його діях склад порушення за статтею 470 — перевищення строків доставки товарів. На суді позивач визнав, що ввіз авто для тривалого користування. Режим транзит вказав, щоб ухилитися від сплати податків. Це стаття 485 — ухилення від сплати митних платежів. Це призведе до того, що власник автомобіля з іноземною реєстрацією не понесе відповідальності за порушення митних правил. Правоохоронні органи мають перевірити, чи використовував позивач завідомо підробний документ задля отримання умовного звільнення від сплати митних платежів при безпідставному ввезенні машини у митному режимі транзит. У залежності від митної вартості такого автомобіля — може бути ще й склад злочину за статтею 212 Кримінального кодексу — ухилення від розмитнення авто», — каже Gazeta.uaпартнер адвокатського об’єднання «Головань і Партнери» Іван Чорний.

Після рішення суду порушник не платитиме штраф. Для інших власників автомобілів на єврономерах рішення суду нічого не змінить, кажуть фахівці.

«В інтернеті є інформація, що суд узаконив ввезення евроблях у режимі транзит. Але ніхто нічого не узаконив. Суд першої інстанції просто не за тією статтею притягнув водія до відповідальності», — каже автоюрист Володимир Караваєв.
Категорія : Гарячі Новини


загрузка...