Хоч викидай: власники автівок на “єврономерах” ризикують залишитися без машин

жовтня 11 / 2018
Хоч викидай: власники автівок на “єврономерах” ризикують залишитися без машин
Більшість українців, які купили собі автомобілі на єврономерах, навіть після прийняття нових законів не зможуть розмитнити машини. Авто з іноземною реєстрацією знаходяться в Україні в режимі тимчасового ввезення, найчастіше ними керують за дорученням, розповідає OBOZREVATEL адвокат Ігор Степанов.

При цьому, розмитнити авто і зареєструвати його в Україні може тільки реальний власник. “Розмитнити машину неможливо за дорученням. Навіть якщо це прямо вказано в довіреності, це зробити зможе тільки власник. Щоб розмитнити і поставити на українські номери, необхідно зняти з реєстрації там, де машина зараз зареєстрована. Автомобіль не може знаходиться в повноцінній реєстрації в двох країнах. Він може, наприклад, в Польщі бути зареєстрованим, а у нас бути в режимі тимчасового ввезення”, – зазначає адвокат.

Згідно із законом, впевнений Степанов, управляти машиною без реєстрації в Україні може тільки той, хто її ввіз. Якщо законопроекти №8488 і №8487 ухвалять у другому читанні, водії не тільки отримають можливість розмитнювати машини за зниженими акцизами, а й будуть платити великі штрафи за порушення Митного законодавства.

Тим, хто привіз в Україну автомобіль на єврономерах і передав його в треті руки, загрожує штраф в розмірі 17 тис. грн. Якщо пройти реєстрацію не за 30 днів, як це належить, а запізнитися на місяць – штраф 85 тис. грн, більше місяця – 170 тис. грн.

В результаті власники “єврономерів” можуть опинитися в ситуації, коли розмитнити куплені авто вони не зможуть, а якщо продовжити ними управляти, можна нарватися на великі штрафи. Крім того, як каже Степанов, купували “єврономери” за готівку, тому довести факт покупки не вдасться. Більш того, українці не мають право готівкою розплачуватися на суму більше 50 тис. грн, тому сама покупка в такому випадку пройшла з порушенням закону.
Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...