Великоберезнянський район виконав державну програму "Доступні ліки"

вересня 25 / 2018
Великоберезнянський район виконав державну програму "Доступні ліки"


Стан виконання програми «Доступні ліки» на Великоберезнянщині рекордний – майже 99,5 %. Найбільше тут хворих на серцево-судинні недуги, а ще пільгові рецепти видають хворим на бронхіальну астму та діабет 2 типу. Програма «Доступні ліки», яка стартувала в Україні у квітні 2017 року, наразі включає понад 260 препаратів, майже 60 з яких видаються зовсім безкоштовно.

На цукровий діабет пані Олена із Малого Березного хворіє вже протягом 10 років. Раніше усі препарати доводилось купувати за власні кошти, та рік тому дізналась про урядову програму «Доступні ліки». З того часу витрати на лікування стали значно меншими.

А от у пана Василя проблеми з серцево-судинною системою. Час від час чоловік підліковується в районній лікарні, та в цілому почуває себе добре. Вже протягом року пан Василь теж отримує препарати за програмою «Доступні ліки».

Начальник відділу охорони здоров’я Великоберезнянської РДА, а за сумісництвом і лікар-терапевт районної лікарні Вікторія Сирохман каже: щойно запрацювала урядова програма «Доступні ліки», про можливість отримати ліки безкоштовно або з невеликою доплатою розповідають усім пацієнтам, хворим на бронхіальну астму, серцево-судинні недуги та діабет 2 типу. Саме ці категорії хвороб внесені до списку програми.

Намір брати участь у програмі виявили бажання 6 місцевих аптек. Тож пацієнт може прийти у будь-яку та отоваритись за рецептом.

В районній лікарні кажуть: завдяки програмі «Доступні ліки» пацієнти, особливо із соціально незахищених верств населення, стали більше піклуватись про своє здоров’я, адже тепер отримати препарати можуть безкоштовно або з невеликою доплатою.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...