Учасники АТО на Закарпатті коштом бюджету майже не оздоровлюються (ВІДЕО)

вересня 19 / 2018
Учасники АТО на Закарпатті коштом бюджету майже не оздоровлюються (ВІДЕО)


Учасники АТО та Революції Гідності, а також особи, котрі отримали інвалідність внаслідок війни, мають право на санаторно-курортне лікування, соціальну та професійну адаптацію, а також психологічну реабілітацію. Однак станом на вересень поточного року цією можливістю мало хто скористався.

Для Закарпаття держбюджет виділив майже 540 тисяч гривень – для забезпечення санаторно-курортного лікування демобілізованим учасникам АТО та Революції Гідності. Для цього договори уклали 26 учасників бойових дій на сході України на понад 210 тис. грн. У департаменті соцзахисту Закарпатської ОДА впевнені: до кінця року зможуть освоїти всі кошти.

Середня вартість оздоровлення на одного складає 481 гривню. Для цього з довідкою, який підтверджує статус учасника АТО, необхідно звернутися до регіонального соцзахисту та написати заяву. Але чомусь військовики не поспішають скористатися цією можливістю, кажуть чиновники. Хоч санаторій, де кандидат проходитиме оздоровлення, може обрати сам.

Наказ Міністерства оборони України передбачає забезпечення діючих військовослужбовців санаторно-курортним лікуванням, медичну та медично-психологічну реабілітацію. Її можна отримати після стаціонарного лікування у шпиталях за висновками відповідної комісії. За перші три квартали військовий комісаріат отримав 36 безкоштовних санаторно-курортних путівок. Їх вже реалізували.

Також вже 28 учасників АТО та Революції Гідності уклали договори для проходження соціальної та професійної адаптації на понад 200 тис грн. Для цього загалом області виділено понад 471 тис грн. Вже є ще 9 угод для забезпечення психологічної реабілітації. Для виплати компенсації на проїзд автомобілем чи потягом для Закарпаття передбачили 13,4 тис. грн., з яких понад 8 тис вже компенсовано.

Категорія : Гарячі Новини


Loading...
загрузка...