Пенсійники Закарпаття підбили підсумки діяльності у І кварталі 2018 року

травня 02 / 2018
 Пенсійники Закарпаття підбили підсумки діяльності у І кварталі 2018 року

Відбулось засідання колегії при начальнику головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, в якому взяли участь начальники та заступники начальників об’єднаних управлінь, керівники структурних підрозділів головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
Колегією розглянуто підсумки роботи органів Пенсійного фонду України в Закарпатській області у І кварталі 2018 року; хід перерахунку пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим особам; стан організації роботи по проведенню інформаційно-роз’яснювальних заходів на виконання Стратегії розвитку комунікацій Пенсійного фонду України в Хустському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду; стан організації правової роботи в органах Пенсійного фонду України в Закарпатській області та виконавської дисципліни в системі органів Пенсійного фонду області.
Як свідчить аналіз, органи Пенсійного фонду Закарпатської області забезпечили виконання планових показників, стабільне фінансування та своєчасну виплату пенсій.
– Упродовж І кварталу 2018 року до бюджету Фонду області з усіх джерел фінансування надійшло 1596,9 мільйона гривень, з яких власних надходжень зібрано 7,2 мільйона гривень, – зазначила голова колегії, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек. – Планові показники по надходженню коштів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, за І квартал 2018 року виконано на 117,9 відсотка. Як результат, на рахунки органів Фонду надійшло на півтора мільйона гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.
Надходження частини єдиного внеску на загальнодержавне пенсійне страхування в області становить 750,7 мільйона гривень, або 136,6 відсотка, що на 200,9 мільйона більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Зазначалось, що робота по залученню всіх резервів для наповнення бюджету Фонду здійснюється у співпраці з головним управлінням Державної фіскальної служби України в Закарпатській області.
Загальна сума заборгованості по області станом на 1 квітня 2018 року становить 54,9 мільйона гривень, з якої 43 мільйони – борг із відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та 11,9 мільйона – несплата страхових внесків.
Борг по страхових внесках з початку року зменшився на 86,4 тисячі гривень. Погашення боргу щодо страхових внесків відбулося в Мукачівському, Ужгородському, Тячівському та Міжгірському об’єднаних управліннях Фонду.
За результатами моніторингу та аналізу відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування кількість найманих працівників, які отримують заробітну плату нижче мінімального розміру, у порівнянні з початком 2018 року зменшилася на 6,6 відсотка (у січні 2018 року отримали мінімальну зарплату 13,7 тисячі осіб, у лютому 2018 року – 12,8 тисячі).
Протягом І кварталу 2018 року підлягало примусовому виконанню органами Державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Закарпатській області 2418 виконавчих документів органів Фонду області на загальну суму 25,4 мільйона гривень, з яких завершено 464 виконавчих проваджень на 2,8 мільйона гривень, в т. ч. фактично виконано 35 виконавчих документів на загальну суму 240,1 тисячі гривень. Станом на 1 квітня 2018 року на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебуває 1954 виконавчих документів на суму 22,6 мільйона гривень. За звітний період від боржників надійшло 248,1 тисячі гривень.
З початку 2018 року подано до суду 56 позовів про стягнення заборгованості на суму 1 мільйон 463,4 тисячі гривень. На виконання судових рішень, станом на 1 квітня 2018 року, надійшло 226,7 тисячі гривень. Борг, що підлягає стягненню в судовому порядку, в сумі 34,5 мільйона гривень охоплено заходами стягнення на 99,7 відсотка, в тому числі борг зі сплати страхових внесків – на 100 відсотків, заборгованість із відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій – на 99,6 відсотка. Протягом І кварталу 2018 року до управлінь Фонду області подано 85 позовних заяв із питань пенсійного забезпечення.
Впродовж І кварталу 2018 року до органів Пенсійного фонду області надійшло 2727 звернень громадян щодо роз’яснення норм пенсійного законодавства, правильності призначення та перерахунку пенсій, підвищення розмірів пенсій та визначення права на пенсію (що на 12,6 відсотка більше порівняно з аналогічним періодом минулого року).
Найбільше звернень надійшло до Перечинського (422), Хустського (397), Мукачівського (360) об’єднаних управлінь. Найменша кількість звернень громадян у Тячівському (162) та Міжгірському (171) об’єднаних управліннях.
У І кварталі 2018 року до органів Фонду області надійшло та розглянуто 61 звернення від користувачів Веб-порталу, 45 з яких – до головного управління.
На виконання Стратегії модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року в області станом на 1 квітня 2018 року функціонувало 15 віддалених робочих місць, обладнаних поза межами територіальних управлінь (3 з яких – в об’єднаних територіальних громадах), послугами яких скористалось 1588 громадян.
Аналізуючи роботу фахівців Фонду, Анастасія Пентек відзначила, що в області з 1 січня цього року на належному рівні проведено масовий перерахунок пенсій понад 36,5 тисячі осіб, які досягли 65-річного віку, та в березні в автоматичному режимі проведено перерахунок пенсій близько 48 тисячі пенсіонерів відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Так само на належному рівні у стислі строки здійснено перерахунок пенсій 10,4 тисячі «військових» пенсіонерів.
Члени колегії розглянули інші питання діяльності головного і підвідомчих управлінь області. Зі всіх питань порядку денного дано конкретні доручення.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар