До уваги Закарпатців - Паперові банкноти стануть монетами

березня 25 / 2018
До уваги Закарпатців - Паперові банкноти стануть монетами

Національний банк України має намір припинити емісію паперових банкнот номіналом 1, 2 ,5 і 10 гривень і ввести монети відповідних номіналів.

Про це повідомив виконувач обов’язків глави НБУ Яків Смолій, передає прес-служба відомства.

– Паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень будуть в обігу паралельно з монетами до останньої паперової гривні. Вилучати з обігу банкноти номіналом 1,2,5 і 10 гривень НБУ не буде, але перестане друкувати ці банкноти і додатково поповнювати ними грошовий обіг, – сказав Смолій.

Нові монети вводитимуть в обіг поетапно. 27 квітня введуть монети номіналом 1 і 2 гривні, а монети номіналом 5 і 10 грн введуть в обіг у 2019-2020 роках.

Закарпатці до монет ставляться по різному. Для прикладу в Закарпатті набагато раніше не приймають 1 та 2 копійки в магазинах і завжди заокруглюють, дрібязок, порівняно з центральною Україною.

Тобто в Київі завжди мені в магазинах давали здачу до дрібязку, для прикладу 27 копійок, а на Закарпатті в той же час давали 25 копійок.

Тому, чи приживеться монетна гривня на Закарпатті прогнозувати важко, адже зараз це буде монета гривньва на не копійчана.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...