Для реалізації підакцизних товарів у гірській місцевості касовий апарат потрібен!

березня 13 / 2018
Для реалізації підакцизних товарів у гірській місцевості касовий апарат потрібен!
Правила застосування реєстраторів розрахункових операцій суб’єктами господарювання, в т.ч. фізичними особами-підприємцями, при веденні своєї підприємницької діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та Законом України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(далі – Закон № 265), дія яких поширюється на усіх суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до статті 177.10 ПКУ України фізичні особи - підприємці застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до Закону № 265.

Так, статтею 3 Закону № 265 встановлено обов’язок суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;

- видавати в обов'язковому порядку особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Відповідно до ст. 94 ПКУ у разі відсутності у суб’єкта господарювання дозволу (ліцензії) на здійснення господарської діяльності, а також у разі відсутності реєстраторів розрахункових операцій, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку, крім випадків, визначених законодавством до правопорушників застосовується адміністративний арешт майна.

До 18 грудня 2017 року фізичні особи-підприємці, які здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами на території сіл і селищ міського типу, яким надано статус гірських не зобов’язані були застосовувати при проведені розрахунків РРО, виходячи із таких положень законодавства:

- статтею 10 Закону № 265 передбачено, що перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, а також граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), при перевищенні якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим встановлюються Кабінетом Міністрів України;

- Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі – Постанова № 1336), затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій у певних випадках;

- згідно з пунктом 22 Переліку було дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій при здійсненні діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єктами підприємницької діяльності на території сіл і селищ міського типу, яким згідно із Законом України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" надано статус гірських.

Однак, Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 р. № 984 внесено зміни до Постанови № 1336 та доповнено п. 2-1 наступного змісту “Дія цієї постанови не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами.”

Отже, внесення 18 грудня 2017 року змін до Постанови № 1336 на законодавчому рівні закріпило обов’язок суб’єктів господарювання, що здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами використовувати у своїй діяльності РРО.

Тому фізичні особи-підприємці, які ведуть свою діяльність на території сіл і селищ міського типу, яким надано статус гірських, та здійснюють роздрібну торгівлю підакцизними товарами зобов’язані застосовувати у своїй діяльності при проведенні розрахунків РРО.

ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар