Зростання цін відбувається через наших заробітчан - НБУ

січня 22 / 2018
Зростання цін відбувається через наших заробітчан - НБУ
Однією з причин, через що відбулось зростання цін в Україні в 2017 році, є підвищення зарплат, на яку вплинула трудова міграція.

Про це в інтерв’ю Сегодня заявив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

"Зростання зарплат в економіці, який перевищив очікування, пояснюється і міграційними трендами. Зараз багато хто говорить про те, що вони несприятливі для України. Люди працездатного віку їдуть працювати в інші країни, і створює тиск на ринок праці в Україні – роботодавцям доводиться підвищувати зарплати, щоб утримати працівників", – пояснив Сологуб.

Відтак, трудові мігранти побічно вплинули на зростання інфляції.

Щоправда він додав, що зарплати трудових мігрантів, які надсилають в Україну як валютні перекази, стали одним з головних факторів стримування інфляції.

"Зростання зарплат має відповідати зростанню продуктивності. А якщо людина виробляє стільки ж, скільки і раніше, але хоче отримувати більше, тому що інакше вона поїде в Польщу, – ось такий підхід і створює тиск на ціни. З іншого боку, збільшення потоку мігрантів за кордон призводить до того, що вони більше грошей повертають сюди, і це призводить до зміцнення обмінного курсу", – пояснив Сологуб.

Взагальному не зовсім зрозуміло Сологуб каже що на заробітки їхати не бажано, але і без грошей які надсилають заробідчани тримається інфляція.

Закарпатці свої статки заробили та заробляють на заробітках і переважно закордоном, тому навіть інфляція їх не зупинить вдома. Сім'ї потрібно годувати, а вдома заробітки дуже малі, кажуть місцеві. І взагалі за статистикою заробітна плата у Закарпатців набагато менша ніж в інших регіонах України.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...