Василь Петьовка – частина акцизного збору повинна залишатись у місцевих бюджетах

вересня 08 / 2017
Василь Петьовка – частина акцизного збору повинна залишатись у місцевих бюджетах

«Потрібно негайно вирішити питання із зарахуванням частки акцизного податку з пального для бюджетів органів місцевого самоврядування» - з відповідним депутатським запитом до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана звернувся народний депутат України Василь Петьовка.

Одним з найважливіших джерел для поповнення бюджету органів місцевого самоврядування - міст районного значення, селищ та сіл з 1 січня 2017 року є акцизний податок з пального, виробленого в Україні або ввезений на її митну територію. Так, станом на 1 липня 2017 року до місцевих бюджетів з акцизного податку до місцевих бюджетів надійшло 91,4 мільйони грн., що склало майже чверть від їх загальних доходів. З 1 липня 2017 року зарахування частини акцизного податку до місцевих скарбниць припинилося – наразі не ухвалена Постанова Кабінету Міністрів «Про затвердження частки для зарахування до місцевих бюджетів частини акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію пального у другому півріччі 2017 року». Через це місцевим громадам довелося зіштовхнутися з проблемами фінансування не завершених ремонтних робіт об’єктів соціальної сфери, доріг місцевого значення, підготовкою до опалювального сезону та інших, які фінансувалися коштом місцевих скарбниць.

Свого часу Прем’єр з трибуни Верховної Ради обіцяв, що місцеві бюджети у 2017 не будуть отримувати коштів менше, ніж у 2016-му, та оголосив, що цього року, завдяки акцизному збору з пального, надходження до місцевих бюджетів збільшаться на 2 мільярди. Тим часом, у другому півріччі 2017-го року надходження до місцевих бюджетів навпаки – скоротилися.

У зв’язку з цим до прем’єра Володимира Гройсмана звернувся народний депутат України Василь Петьовка, який наголосив: «У той час, коли Прем’єр акцентує увагу на впровадженні механізмів децентралізації та наділення місцевих органів самоврядування достатніми обсягом фінансових ресурсів задля їх потреб, а в Уряді запевняють про якнайшвидше вирішення питання, пов’язане із зарахуванням коштів акцизного податку до місцевих бюджетів, - проблема досі не вирішена. Ситуація, що склалася, потребує негайного втручання, адже керівникам органів місцевого самоврядування потрібні кошти на завершення підготовки та початок опалювального сезону, завершення ремонтних робіт об’єктів інфраструктури, доріг місцевого значення. На вирішення цих та інших питань потрібне фінансування, якого не вистачає з року в рік». У зверненні народного депутата Василя Петьовки на адресу Прем’єра йдеться про необхідність на найближчому засіданні уряду прийняти довгоочікуване рішення про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів щодо зарахування до бюджетів органів місцевого самоврядування частини надходжень акцизного податку з пального у ІІ півріччі 2017 року, що дозволило б вирішити проблемні питання фінансування у органах місцевого самоврядування.

Інф. rakhiv.in
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар