Органами ДФС у Закарпатській області мобілізовано понад 1 млрд 703 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

листопада 08 / 2016
Органами ДФС у Закарпатській області мобілізовано понад 1 млрд 703 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

З початку 2016 року. Зокрема, у жовтні поточного року закарпатці сплатили 186,8 млн грн єдиного внеску.
Водночас фахівці фіскальної служби Закарпаття нагадують підприємцям які застосовують спрощену систему оподаткування, яку суму ЄСВ їм необхідно сплачувати: починаючи з 1 травня по 30 листопада 2016 року такі підприємці сплачують єдиний внесок в розмірі від 319 до 7975 грн.

Відтак єдиний внесок за себе мають право не сплачувати фізичні особи – підприємці на єдиному податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують, відповідно до закону, пенсію або соціальну допомогу.

Звертаємо увагу, що ЄСВ сплачується незалежно від того, отримували спрощенці дохід чи ні. За несплату або не своєчасну сплату єдиного соціального внеску до порушників застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум, також на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Так само за порушення строків сплати або несплати єдиного внеску фізичні особи-підприємці несуть адміністративну відповідальність.

Варто зазначити, що від своєчасних надходжень єдиного соціального внеску залежить наповнення фондів соціального страхування, а це означає, що громадяни можуть розраховувати на державні соціальні гарантії при безробітті, нещасних випадках, професійних захворюваннях, при нарахуванні пенсійного забезпечення та інших соціальних виплат.

Нагадуємо, єдиний внесок за ІV квартал 2016 року підприємці повинні сплатити до 19 січня 2017 року.

ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...