Про взяття на облік фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність

вересня 27 / 2016
Про взяття на облік фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність

Платники податків відповідно до Податкового кодексу підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах, зокрема, за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку).

Самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником у межах такої підприємницької діяльності чи незалежної професійної діяльності.

Відповідно до п. 6.7 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588, які не є підприємцями та здійснюють незалежну професійну діяльність, умовою ведення якої згідно із законом є державна реєстрація такої діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на ведення незалежної професійної діяльності, здійснюється за місцем постійного проживання.

Фізична особа, яка має намір провадити незалежну професійну діяльність, протягом 10 календарних днів після державної реєстрації незалежної професійної діяльності у відповідному уповноваженому органі та отримання свідоцтва про реєстрацію чи іншого документа (дозволу, сертифіката тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності, зобов’язана подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання для взяття на облік:

- як платника податків – заяву за формою № 5-ОПП;

- як платника єдиного внеску – заяву за формою № 1-ЄСВ.

Взяття на облік фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, як платників податків та як платників єдиного внеску здійснюється у день отримання від них заяв за формами № 5-ОПП та № 1-ЄСВ та підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП та повідомленням про взяття на облік платника єдиного внеску за формою № 2-ЄСВ.

Довідка за формою № 4-ОПП та повідомлення за формою № 2-ЄСВ надсилаються платнику податків наступного робочого дня з дня взяття на облік. За згодою платника податків не пізніше наступного робочого дня після взяття його на облік така довідка може бути видана платнику податків чи уповноваженій особі платника к контролюючому органі.

ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...