У місцевих бюджетах Закарпаття – понад 194 млн грн єдиного податку

вересня 07 / 2016
У місцевих бюджетах Закарпаття – понад 194 млн грн єдиного податку

За статистикою Головного управління ДФС у Закарпатській області, платники податку, що використовують спрощену систему оподаткування, спрямували у місцеві скарбнички регіону впродовж січня-серпня 2016 року 194,1 млн грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла майже на 63 млн грн.

Відтак, із загальної суми надходжень значну питому вагу – 146,7 млн грн, становлять кошти, сплачені фізичними особами – підприємцями. Підприємства області з початку року спрямували до бюджету 47,4 млн грн єдиного податку.

У головному фіскальному органі інформують, що суб'єкти підприємницької діяльності мають право самостійно обирати спосіб оподаткування доходів. Спрощена система оподаткування дає можливість платникам податків отримати досить зручні правила ведення бізнесу.

Якщо суб’єкт малого чи середнього підприємництва має бажання перейти на спрощену систему оподаткування, то для цього він повинен подати відповідну заяву до податкової інспекції не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного календарного кварталу. Здійснити такий перехід можна лише один раз протягом року.

Для відмови від застосування спрощеної системи оподаткування суб’єкту господарювання необхідно подати до органу ДФС відповідну заяву не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу.

Також варто знати, що однією із підстав для анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням податкового органу є наявність у платника податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів. В цілому порядок переходу на спрощену систему оподаткування або відмови від спрощеної системи оподаткування регламентується статтею 298 Податкового кодексу України.

ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар