На офіційному сайті Ужгородської міської ради у розділі "Ужгородцям" створено підрозділ "Громадський бюджет"

серпня 16 / 2016
На офіційному сайті Ужгородської міської ради у розділі "Ужгородцям" створено підрозділ "Громадський бюджет"

3,5 млн. грн. із міського бюджету виділять наступного року на проекти ужгородців. Це стало можливим завдяки запровадженню механізму Громадського бюджету. Як це працюватиме, хто, коли та як зможе подавати ідеї, аби отримати на них фінансування – далі у матеріалі.Що таке Громадський бюджет, або бюджет участі

Це механізм, за допомогою якого ужгородці зможуть напряму пропонувати й обирати, на що саме витратити частину коштів міського бюджету.

Схожі бюджети участі поширені у багатьох країнах світу. В Україні цей механізм уже діє в низці міст, зокрема у Сумах, Львові, Черкасах, Полтаві, Чернігові, Вінниці, Івано-Франківську, Запоріжжі та Чернівцях.Що таке проект, великі і малі проекти? Чим вони відрізняються?

Проект – описана ідея, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету м. Ужгорода. Всі проекти класифікуються за двома категоріями:

Малі проекти – це проекти, загальна вартість реалізації яких становить від 10 000,00 до 70 000,00 грн. На такі проекти виділяється 45% загального обсягу громадського бюджету.

Великі проекти – це проекти, загальна вартість реалізації яких становить від 70 000,00 до 300 000,00 грн. На такі проекти виділяється 55% загального обсягу громадського бюджету.Які вимоги до проектів?

Реалізація проекту має бути можливою протягом року. Проект має бути спрямований на вдосконалення інфраструктури міста, а результати проекту мають бути загальнодоступними.Хто може бути автором проекту?

Автором проекту може бути особа, яка досягла 16-річного віку та яка створила ідею щодо покращення м. Ужгорода.Особа має відповідати одному з таких критеріїв:

проживати у м.Ужгороді (що підтверджується паспортом).
працювати у м.Ужгороді (підтверджується довідкою з місця роботи).
навчатися у м.Ужгороді (підтверджується студентським квитком).
володіти нерухомістю у м.Ужгороді (підтверджується витягом з відповідного реєстру прав власності)
бути народженою у м.Ужгороді (підтверджується паспортом або свідоцтвом про народження).
Кожен автор проекту може подати лише один малий та один великий проект на один календарний рік.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...