З початку року закарпатці сплатили понад 1 млрд 176 млн грн ЄСВ

серпня 06 / 2016
З початку року закарпатці сплатили понад 1 млрд 176 млн грн ЄСВ

Протягом січня-липня 2016 року сума надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування платниками Закарпаття становить 1 млрд 176 млн 990 тис. грн. Зокрема, в липні поточного року до бюджету надійшло понад 168 млн грн. Найбільшу питому вагу в структурі надходжень єдиного внеску складає ЄСВ, нарахований роботодавцями на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Варто зазначити, що порівняно з аналогічним періодом минулого року (7 місяців 2015 року) загальна сума надходжень ЄСВ від платників Закарпаття є меншою майже на 676 млн грн. На це вплинуло те, що з початку 2016 року ставка ЄСВ знижена до 22%, в той час, як раніше вона коливалась від 36,2 і до 49,7% відповідно до класу професійного ризику. Ці зміни сприяють виведенню трудових відносин із тіні, легалізації та збільшенню заробітної плати українців, і позитивні тенденції в цьому плані вже помітні.

Зауважимо, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За порушення норм законодавства про єдиний внесок до платників, на яких покладений обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів та пені.

Довідково: Державною казначейською службою України відкрито нові рахунки для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в органах ДФС, які починають діяти з 1 серпня 2016 року. Завантажити рахунки можна за посиланням: https://zak.sfs.gov.ua/data/files/170422.xls.

ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...