В Чопі підніматимуть тарифи на комунальні послуги

травня 12 / 2016
В Чопі підніматимуть тарифи на комунальні послуги

На офіційному сайті Чопської міської ради в п’ятницю 6 травня оприлюднено оголошення та проекти рішень про встановлення нових тарифів на комунальні послуги в місті. Бурхливе обговорення цих проектів рішень у соціальній мережі Facebook наштовхнуло нас на думку прорахувати нові тарифи.

Отже, переглядаємо перший проект рішення.
Першим міська влада планує затвердити новий тариф на послуги з вивезення твердих побутових відходів в місті Чоп ( з розрахунку 0,11 м³ норми на 1 (одного) мешканця) на рівні 77,08 грн.
Якщо добре вчитатися в проект рішення то виглядає так, що за вивезення твердих побутових відходів мешканець Чопа щомісяця платитиме 77,08 грн.*0,11 м³ = 8,48 гривень за місяць. Багато це чи мало не будемо аналізувати, залишимо дане питання економістам, але тільки з моменту останнього підняття тарифів на ці послуги ціни на паливо-мастильні матеріали виросли майже 2 рази.

Наступним кроком міська влада хоче підняти тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в місті.
В проекті рішення наше місто на відміну від попередніх тарифів розбито на 8 категорій, де чітко прописані адреси всіх комунальних будинків. Тариф у кожній категорії свій та коливається від 1.75 грн. до 0,33 грн. за площу 1 м².
Попробуємо порахувати.
Мешканець Чопа, який проживає у 2-х кімнатній квартирі площею 50 м² і квартира якого розміщена, наприклад, у 5 міській категорії платитиме щомісяця наступну ціну 1,44грн.* 50 м² = 72 гривні щомісяця. Основними витратними складовими тарифу є витрати з освітлення місць загального користування і підвальних приміщень, витрати з підкачування води, витрати з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем водопостачання, водовідведення та зливової каналізації, витрати з прибирання прибудинкової території.
Найбільше платитимуть мешканці багатоповерхівок, де встановлені системи з підкачування води, адже електроенергія протягом миулого та цього року зростала уже декілька разів.

Третім кроком міська влада планує встановити новий тариф на послуги з центрального водовідведення для мешканців міста, який становитиме 7,10 гривень на місяць на одного мешканця. Обговорення проектів рішень виконавчого комітету завершується 3 червня, тому більш ймовірно, що нові тарифи будуть затверджені у червні місяці цього року.
Як інформує офіційний сайт Чопської міської ради мешканці міста можуть надавати свої обґрунтовані зауваження та пропозиції протягом 20 на електронну адресу chop@carpathia.gov.ua, або письмо чи в телефонному режимі.
Будуть прийняті ці нові тарифи чи будуть можливо скориговані побачимо після офіційного затвердження рішення виконавчого комітету міської ради.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...