Тячівська райрада планує спрямувати на ремонт місцевих доріг 50 млн. грн

квітня 12 / 2016
Тячівська райрада планує спрямувати на ремонт місцевих доріг 50 млн. грн

Саме така сума необхідна для реалізації Програми розвитку дорожньої інфраструктури та інвестиційної привабливості Тячівського району на 2016 рік за рахунок покращення стану автомобільних доріг загального користування місцевого значення в межах населених пунктів, яку депутати Тячівської районної ради затвердили на засіданні сесії 8 квітня.
Необхідність Програми зумовлена тим, що 281,1 км доріг місцевого значення Тячівщини сильно зруйновані і непридатні для їзди, що є серйозною причиною для зменшення інвестиційної привабливості району, значною перешкодою розвитку підприємництва та туризму.

Коштів, які виділяються з державного бюджету на ремонт цих доріг, недостатньо, тому необхідно спрямувати кошти з районного бюджету, бюджету місцевих рад та інших джерел фінансування. Згідно з Програмою, на ремонт доріг передбачено виділити 10 млн. грн. з районного бюджету, 20 млн. грн. – це кошти місцевих рад, ще 20 млн. грн. – інші джерела.

Крім цього, на засіданні сесії депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою виділити Службі автомобільних доріг в Закарпатській області 80 млн. грн. для проведення капітальних ремонтів доріг загального користування місцевого значення в Тячівському районі, оскільки зволікання з цим призведе до катастрофічних наслідків, бо місцями асфальтне покриття вже відсутнє повністю.

Під час обговорення керівник фракції Єдиного Центру Ігор Грабарь запропонував включити до звернення вимогу виділити кошти на ремонт доріг державного значення, адже цього року на у межах Тячівщини заплановано відремонтувати всього 3 км траси «Мукачево-Рогатин».

Голова районної ради Василь Каганець додав, що депутатів обурює зневага до основних принципів бюджетної системи при розподілі між областями дорожнього бюджету на 2016 рік згідно з розпорядженням КМУ №176 від 16.03.2016 р. Так, наприклад, Львівській області на ремонт доріг місцевого значення виділено 165,5 млн. грн., а Закарпатській – нуль. Дивує той факт, що з місцевих бюджетів коштів на ремонт доріг загального користування місцевого значення виділяється в рази більше, ніж Службою автомобільних доріг, на чиєму балансі вони перебувають. Так, минулоріч у Тячівському районі на дороги, власником яких є держава, з місцевих бюджетів було виділено близько 35 млн. грн. Крім цього, Закарпатська область досі не включена у «дорожній експеримент» щодо спрямування 50% від перевиконання планових надходжень митниці.

Тому депутати просять внести зміни у законодавство щодо децентралізації системи управління дорогами загального користування і передати місцеві дороги в управління районам разом з райавтодорами, асфальтобетонними заводами і 35-ма відсотками надходжень у Державний дорожній фонд.

«На місцях нам краще визначити пріоритети, що й коли ремонтувати», - наголосив Василь Каганець.

Tyachiv.com.ua
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар