Українська влада завданням номер один ставить навчити українців економити

квітня 03 / 2016
Українська влада завданням номер один ставить навчити українців економити

Задля щорічного зменшення споживання тепла Мінрегіон ініціював створення фонду енергоефективності. Моделі його фінансування та бар’єри, які необхідно подолати для забезпечення економії енергії, обговорили фахівці вчора під час Міжнародного інвестиційного форуму «Попит і пропозиція в секторі опалення: усунення бар’єрів, забезпечення прозорості та впровадження енергоефективності».
Участь у зібранні взяли урядовці, представники міжнародних фінансових організацій, народні депутати, експерти, повідомив Урядовий кур'єр.
«Енергонезалежність України — це великий виклик, тому що Україна, споживаючи природний газ, використовує його неефективно. Є питання ринкових відносин в енергетичній галузі, з усіма споживачами, ринкових цін на енергоносії. Що ж робити Україні, щоб кожен громадянин отримував справедливу ціну за енергоносії й не збільшував суму, яку має заплатити? У нас є розв’язання цієї проблеми», — зауважив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
Відповідь ця — у зменшенні споживання енергоресурсів, якого можна досягти насамперед завдяки стовідсотковому обліку тепла та фінансуванню проектів термомодернізації будівель і залученню до цього населення, зокрема жителів багатоповерхівок. Державні програми кредитування населення на заходи з енергозбереження, зауважив Геннадій Зубко, показали результативність здебільшого в індивідуальному житловому секторі. Щодо багатоповерхівок — тут ще належить запропонувати людям стимули, які дадуть змогу зменшити до 60% використання енергоносіїв.
Одним з найнеефективніших секторів споживання енергії фахівці назвали опалення. Втрати тепла на застарілих котельнях становлять 18%, через погані труби втрачається 20%, у не утеплених будинках — 50%. Завдяки повній модернізації житлофонду в Україні можна економити майже 9 мільярдів кубометрів газу на рік, але для цього потрібно залучити та ефективно використати майже 40 мільярдів євро.
Також ішлося про необхідність зміни системи субсидування населення так, щоб отримувачі субсидій були зацікавлені у збільшенні енергоефективності своїх будинків. Фахівці зауважували, що під час зростання тарифів на газ та опалення уряд підтримав незахищені верстви населення.
За словами Геннадія Зубка, програма енергоефективності розрахована на 15 років. Однак найвідчутнішого результату від її впровадження маємо досягти у найближчі п’ять років. Держава, зауважив він, хоче захистити всіх. Але й споживачі також повинні активно долучитися до зменшення енергозалежності країни.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...