Головна проблема села Зубівка – це відсутність джерел наповнення місцевого бюджету

квітня 01 / 2016
Головна проблема села Зубівка – це відсутність джерел наповнення місцевого бюджету

Кожен населений пункт Мукачівського району – по своєму неповторний, з власною культурою,звичаями, традиціями, пріоритетами, і звичайно ж – проблематикою. Головна проблема села Зубівка – це відсутність джерел наповнення місцевого бюджету, населений пункт – повністю дотаційний. На цьому зауважив голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай під час робочої поїздки до села.

Під час розмови з головою села Зубівка Ганною Сабов очільник Мукачівщини Сергій Гайдай наголосив:

«Потрібно розуміти, що пріоритет розвитку села не в тому, щоб шукати можливість в черговий раз дотувати населений пункт, а в тому – щоб запустити економічні чинники, - підприємництво, виробництво, залучити інвестиції. Саме економічна складова стане джерелом наповнення самостійного бюджету села».

Очільник Мукачівщини Сергій Гайдай, разом з депутатом Мукачівської районної ради Василем Данканичем, відвідав ряд бюджетних закладів Зубівки та Софії, поспілкувався з їх керівниками.

Серед нагальних проблем населених пунктів: облаштування спортивного майданчику та ремонт харчоблоку у навчальному комплексі с. Зубівка, поточний ремонт закладів культури. Проблемним моментом є оформлення газової котельні у школі с. Софія, оскільки, згідно нововведенням щодо експлуатації котелень, газові котли повинні знаходитися у окремому приміщенні. Потребує ремонту дах зазначеного освітнього закладу, нагальною проблемою залишається відсутність внутрішніх санвузлів. Також необлаштованою є територія навколо школи, відсутня асфальтована доріжка для дітей, наразі їх шлях до школи лежить через церковне подвір’я.

Дошкільний навчальний заклад у Софії також потребує вирішення проблемних питань: це і облаштування внутрішньої території з дитячим майданчиком, і оновлення твердого та м’якого інвентарю, зокрема, у садочку не вистачає ліжечок.

Головною проблемою, актуальною для всіх мешканців населених пунктів Зубівки та Софії є нестача питної води. Виготовлення проектно-кошторисної документації та реалізація проекту щодо водопостачання даних населених пунктів потребує фінансування з районного бюджету.

Але, на жаль, районна програма «Питна вода» затверджена депутатами Мукачівської районної ради на останній сесії 24 березня, - без фінансування, тобто коштів для проблем з водопостачанням – не передбачено. Натомість районні депутати поставили інший пріоритет – виділили 1 мільйон 500 тисяч гривень для проведення ямкових ремонтів у декількох селах, які істотно ситуацію з дорогами не змінять, - повідомляють в прес-службі Мукачівської РДА.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...