Штрафів за неправильне оформлення субсидій не буде

березня 03 / 2016
Штрафів за неправильне оформлення субсидій не буде

Міністр соціальної політики України Павло Розенко назвав "міфами" чутки про те, що за неправильно оформлені субсидії на громадян начебто накладатимуть штрафні стягнення.

Мініст наголосив "Не буде жодних штрафів", - повідомляють на офіційному сайті Закарпатської ОДА.

"Люди, які говорили, що система житлових субсидій не запрацює, зараз починають поширювати чутки про штрафи, а також про те, що у когось будуть відбирати будинки, субсидії, пенсії тощо, - заявив Розенко. - Такі міфи і страшні історії супроводжують систему субсидій із самого початку її заснування. Але вони не мають під собою реального підґрунтя. Штрафів не буде".

При цьому особам, які не надали у своїх деклараціях дані про вартісні покупки, субсидії відмінять, зауважив Павло Розенко.

Він нагадав, що оперативність і коректність роботи з людьми є зоною відповідальності насамперед місцевої влади. "Немає територіальних підрозділів Мінсоцполітики, які займаються оформленням субсидій, - нагадав Міністр. - У місцевих органів влади є всі повноваження оформляти субсидії заднім числом. Тому людині, яка не отримувала субсидії, всі кошти будуть компенсовані. Багато скарг - на місцеві органи, які не дуже ввічливо ставляться до проблем людей і не завжди використовують переваги нової системи субсидій. Людям треба робити висновки. Насамперед про те, як працює місцева влада по реалізації ідей Уряду про реформування нової системи субсидій".

"На початку реформування цієї системи я дуже переживав, як працюватиме оновлена система субсидій, - продовжив Розенко. - Було багато ризиків. Але через дев'ять місяців після того, як вона працює, я можу чітко сказати, що попри всі проблеми і претензії система субсидій реально допомогла простим людям пережити тарифний шок. Це головний позитив. Наступний критерій успішності реформи субсидій – це те, що ми забезпечили спокій в державі після підвищення цін в 2-5 разів, люди не ходять з транспарантами і не вимагають революції. І третій критерій перемоги: оплата за послуги серед населення сягає майже 100%. Система спрацювала. Було видано 5,5 мільйона субсидій.

Розмір субсидії в опалювальний період становить в середньому 500 – 3000 гривень".
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...