Матеріальну допомогу на лікування, в тому числі за кордоном, упорядкують

лютого 04 / 2016
Матеріальну допомогу на лікування, в тому числі за кордоном, упорядкують

Депутатам обласної ради пропонується внести зміни і доповнення до Програми «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням обласної ради 22 грудня 2015 року.

Йдеться про Порядок надання одноразової матеріальної допомоги важкохворим громадянам на лікування, протезування, придбання імплантатів, проведення оперативних втручань, у тому числі за межами України. Він визначає механізм надання та виплати одноразової матеріальної допомоги в рамках заходів цієї Програми.

А визначений Порядок – наступний. Матеріальна допомога надається важкохворим громадянам на лікування, протезування, придбання імплантатів, проведення оперативних втручань, у тому числі за межами України (на підставі висновку головного спеціаліста відповідного профілю МОЗ відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 8 грудня 1995 року № 991 «Про затвердження Положення про порядок направлення громадян на лікування за кордон»).

Для надання одноразової матеріальної допомоги, заявник надає на розгляд комісії департаменту охорони здоров’я ОДА наступні документи:

- особисте звернення хворого або його батьків (офіційних представників) на адресу голів обласної ради або облдержадміністрації;

- ксерокопію документу, що засвідчує особу заявника та адресу його місця проживання;

- ксерокопію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;

- ксерокопію одного з документів: пенсійного посвідчення, посвідчення інваліда, ветерана війни чи праці, інше посвідчення, що встановлює його статус (за наявності).

- довідку про стан здоров’я та необхідність лікування громадянина;

- акт обстеження матеріальних умов проживання заявника;

- довідку про банківські реквізити заявника;

- інші документи, що можуть підтверджувати необхідність надання одноразової матеріальної допомоги (виписки, заключення тощо, у тому числі висновок головного спеціаліста відповідного профілю МОЗ у разі необхідності лікування за кордоном).

Комісія департаменту охорони здоров’я ОДА приймає відповідне рішення про доцільність надання матеріальної допомоги, погоджує його з постійною комісією обласної ради з питань бюджету та, у разі погодження зазначеною комісією, подає клопотання на адресу голови обласної ради або голови обласної державної адміністрації про матеріальну допомогу.

Голова обласної ради або голова обласної державної адміністрації на підставі отриманих документів приймають рішення про виділення матеріальної допомоги та своєю резолюцією доручає департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації виплатити матеріальну допомогу.

Департамент соціального захисту населення ОДА відповідно до плану асигнувань за даним напрямком подає документи на оплату матеріальної допомоги (через банківські установи на рахунок заявника) в органи державного казначейства.

Громадянин, якому виділена матеріальна допомога, або його офіційний представник, у місячний термін після отримання коштів зобов’язаний надати департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації документи, що підтверджують цільове використання коштів (довідки лікарських установ, у тому числі, розміщених за межами України, про проведене лікування, протезування, проведення оперативних втручань, чеки, накладні на придбання імплантатів, ліків тощо).

У разі ненадання таких документів, департамент повідомляє отримувача матеріальної допомоги про необхідність повернення наданої допомоги в повному обсязі, у тому числі через примусове стягнення в судовому порядку.

Прес-служба Закарпатської облради
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар