В Закарпатті під загрозою 9 ПТУ та перевезення пільговиків

січня 29 / 2016
В Закарпатті під загрозою 9 ПТУ та перевезення пільговиків

Закарпатська обласна рада прийняла бюджет краю на 2016 рік з обсягом видатків у 3,8 мільярдів гривень, повідомляють в прес-служі.

На другому пленарному засіданні другої сесії облради сьомого скликання більшістю голосами депутати ухвалили рішення про обласний бюджет на 2016 рік у новій редакції. Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» обласна рада вирішила визначити на 2016 рік:

- доходи обласного бюджету у сумі 3 889 168,9 тис.грн, у тому числі доходи загального фонду обласного бюджету – 3 813 971,1тис. грн, доходи спеціального фонду обласного бюджету – 75 197,8 тис.грн згідно з додатком 1 цього рішення.

Видатки ж обласного бюджету – у сумі 3 884 790,3 тис.грн, у тому числі видатки загального фонду бюджету – 3 772 861,1 тис.грн та видатки спеціального фонду бюджету – 111 929,2 тис.грн за тимчасовою класифікацією видатків і кредитування місцевих бюджетів.
Також визначено повернення кредитів до спеціального фонду обласного бюджету у сумі 1 700,0 тис.грн; надання кредитів з обласного бюджету у сумі 6 078,6 тис.грн, у тому числі надання кредитів із загального фонду обласного бюджету – 4 390,6 тис.грн та надання кредитів із спеціального фонду обласного бюджету – 1 688,0 тис.грн; профіцит загального фонду обласного бюджету у сумі 36 719,4 тис.грн; дефіцит спеціального фонду обласного бюджету у сумі 36 719,4 тис.грн.
Визначено і оборотний касовий залишок бюджетних коштів обласного бюджету у сумі 1 500,0 тис.грн. Та затверджено на 2016 рік міжбюджетні трансферти. Надано право облдержадміністрації здійснювати перерозподіл обсягів субвенцій з державного бюджету між місцевими бюджетами області, виходячи з фактично нарахованих обсягів відповідних пільг, субсидій, допомог і фактично виконаних робіт у межах загального обсягу таких субвенцій.

Затверджено і перелік об’єктів, фінансування яких буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету розвитку, а також резервний фонд обласного бюджету у сумі 5 000,0 тис.грн. Прийнято перелік захищених статей видатків загального фонду обласного бюджету на 2016 рік за їх економічною структурою, а це – оплата праці працівників бюджетних установ;нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; оплата комунальних послуг та енергоносіїв; поточні трансферти населенню; поточні трансферти місцевим бюджетам;підготовка кадрів вищими навчальними закладами І-ІV рівнів акредитації; забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування; фундаментальні дослідження, прикладні наукові та науково-технічні розробки; оплата послуг з охорони державних (комунальних) закладів культури.

Також у бюджеті Закарпаття закладено кошти на фінансування 44 обласних програм у розмірі майже 145 млн.грн.
Як наголосив голова облради Михайло Рівіс, цьогоріч зросли субвенції держави на соціальні допомоги та субсидії, які йдуть транзитом через обласний бюджет до місцевих скарбниць. Утім, найболючішими проблемами обласного бюджету є відсутність субвенції з держбюджету на професійно-технічну освіту, перевезення пільговиків тощо. Мова йде про те, що обласні ПТУ фінансово забезпечені в повному обсязі за захищеними статтями видатків, а от дев’ять ПТУ, що знаходяться в містах обласного значення, залишаються без фінансування, позаяк це не передбачено чинним законодавством.

Звісно, профільна комісія шукає вихід із ситуації і на своєму засіданні, яке відбулося нещодавно, та рекомендує містам обласного значення закласти фінансування цим закладам на перші місяці, щоб забезпечити їх безперебійну роботу. За словами очільника облради, також готуються відповідні звернення до Верховної Ради та Кабміну про відновлення субвенції з Держбюджету на фінансування ПТУ.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар