Про право «єдинника» на відпустку, коли працівник знаходиться у відпустці для догляду за дитиною

листопада 03 / 2015
Про право «єдинника» на відпустку, коли працівник знаходиться у відпустці для догляду за дитиною
Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, на час відпустки, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік, а також на період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, – пише відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області.

Як бачимо, норми Податкового кодексу України наголошують саме на використанні праці найманого працівника. Відповідно, якщо найманий працівник знаходиться у відпустці для догляду за дитиною, то платник єдиного податку його працю не використовує. Крім того, при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з фізособою-єдинником, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

З огляду на вищезазначене, фізична особа-підприємець-платник єдиного податку першої та другої групи може скористатися правом на відпустку, якщо має одного найманого працівника, який перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами або у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку, при наявності належним чином оформлених документів (із обов’язковим зазначенням у заяві на отримання відпустки відомостей про перебування у декретній відпустці такого найманого працівника).

Зазначена норма передбачена пп.291.4.1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...