За спеціальне використання лісових ресурсів у Закарпатті сплачено майже 45 млн грн

жовтня 27 / 2015
За спеціальне використання лісових ресурсів у Закарпатті сплачено майже 45 млн грн
Протягом січня-вересня 2015 року в Закарпатській області платники рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів до Зведеного бюджету сплатили 44 млн 958 тис. грн. Перерахували цю рентну плату, зокрема, лісокористувачі – юридичні особи, фізичні особи, а також фізичні особи – підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами. Серед того, що оподатковувалось: деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування; деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей; побічні лісові користування (заготівля сіна, випасання худоби, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин); використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт.

Варто зазначити, що ставки рентної плати за заготівлю деревини застосовуються з урахуванням розподілу лісів за поясами і розрядами. Ліси Закарпатської області згідно з розподілом належать до другого поясу.

Також важливо, що 50% рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування перераховуються до Державного бюджету України та інші 50% до обласного бюджету. В той же час до доходів загального фонду бюджетів районів області, сільських, селищних бюджетів перераховується рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів, крім, згаданої рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів у частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування. Тобто ці платежі зараховуються до бюджетів органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) відповідних природних ресурсів. Таким чином наразі до Державного бюджету протягом січня-вересня надійшло 11 млн 374 тис. грн, що на 4 млн 361 тис. грн більше ніж аналогічного періоду 2014 року. До місцевих бюджетів спрямовано 33 млн 583 тис. грн, що на 15 млн 408 тис. грн більше ніж у 2014 році, – пише відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області .
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар