Що потрібно Закарпатським підприємцям для отримання ліцензії на торгівлю пивом

жовтня 07 / 2015
Що потрібно Закарпатським підприємцям для отримання ліцензії на торгівлю пивом

У Головному у правлінні ДФС у Закарпатській області інформують про застосування РРО або книг обліку розрахункових операцій при торгівлі пивом підприємцями – платниками єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп.

Зокрема податківці нагадують, що з 1 липня 2015 року пиво відноситься до алкогольних напоїв, а отже діяльність з його виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі підлягає ліцензуванню на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

У заяві про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями зазначається:

- адреса місця торгівлі;

- перелік РРО (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення;

- реєстраційні номери посвідчень РРО (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах ДФС.

Згідно зі змінами до Закону про РРО, платників єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп (підприємців) звільнено від обов'язку застосування РРО незалежно від обраного виду діяльності, якщо обсяг доходу протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.

Оскільки з 1 липня 2015 року діяльність з роздрібної торгівлі пивом підлягає ліцензуванню, то ФОП – платники єдиного податку І, ІІ та ІІІ, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати:

- належним чином зареєстровані РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;

- або книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках, передбачених чинним законодавством.

Також фахівці ДФС нагадують, що підприємці-платники єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом у пляшках і бляшанках, за умови відсутності продажу інших підакцизних товарів, мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням РК та КОРО, до досягнення ними протягом календарного року обсягу доходу у розмірі 1 млн грн. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу 1 млн грн застосування РРО є обов’язковим, повідомляють у відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...