У пункті пропуску «Тиса» Закарпатської митниці ДФС говорили про проблеми в експлуатації мосту

вересня 23 / 2015
У пункті пропуску «Тиса» Закарпатської митниці ДФС говорили про проблеми в експлуатації мосту
Керівництво Закарпатської ОДА, Закарпатської митниці ДФС, Чопського прикордонного загону та служби автомобільних доріг у Закарпатській області провело виїзну нараду в міжнародному пункті пропуску «Тиса», – інформує відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області.

Михайло Рівіс – заступник голови Закарпатської ОДА, який був одним із ініціаторів проведення такого заходу розпочав зустріч одразу, так би мовити, з огляду проблеми.

Про те, що майже вщент зруйноване дорожнє покриття на мосту йому розповіли працівники автодору. Про режим пропуску і причини скупчення автомобілів на мосту заступнику губернатора доповіли прикордонники.

Наразі впорядкування експлуатації моста через річку Тиса, – на часі. За характером транспортних перевезень пункт пропуску «Чоп – Захонь» є вантажо-пасажирським з цілодобовим режимом функціонування. На сьогодні проектна пропускна спроможність пункту пропуску «Чоп» складає 500 вантажних автомашин, до 5000 легкових автомобілів та до 80 автобусів за добу. Фактично у пікові навантаження здійснюється пропуск до 700-800 вантажних автомашин, а в окремі дні – до 2100 легкових автомобілів за добу.

Особливістю функціонування пункту пропуску «Чоп – Захонь» є наявність автомобільного мосту через річку Тиса, по середині якого проходить червона лінія українсько-угорського державного кордону. Міст неодноразово закривали для ремонтних робіт та проведення реконструкції, однак, не зважаючи на це, його пропускна спроможність не відповідає існуючій інтенсивності руху.

Під час наради, яка вже проходила за круглим столом кожен зі сторін висловив своє бачення ситуації та запропонував її вирішення.

Андрій Каращенко, заступник начальника Закарпатської митниці ДФС, підкреслив, – питання, яке ми тут обговорюємо необхідно вирішувати якомога швидше, максимально якісно та при мінімальних затратах.

Так, Зигмунд Гадар, начальник управління організації митного контролю та оформлення Закарпатської митниці ДФС, нагадав про практику 1997 року, коли з метою уникнення накопичення на мосту транспортних засобів під час виїзду/в’їзду, переміщення вантажівок здійснювалось за умови щоденних попередніх усних домовленостей представників прикордонних служб суміжних держав. Зокрема, послуговуватись сигналами світлофора: за наявності зеленого сигналу українській стороні, вона пропускає до Угорщини 10 машин, і навпаки – зелений сигнал працівникам угорського пункту пропуску – вони пропускають до України 10 машин.

Як підсумок зустрічі домовились про створення українсько-угорської групи, яка займеться розробкою механізму пропуску транспортних засобів через міст.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...