На обласну програму енергоефективності запланували 172 млн.

серпня 19 / 2015
На обласну програму енергоефективності запланували 172 млн.

До Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2012-2015 роки депутати обласної ради пропонують внести зміни. Згідно змін, цьогоріч на виконання програму пропонується виділити більше 172 млн. гривень.

. Кошти виділяються на заміну та модернізацію котелень на об’єктах бюджетної сфери та комунальної теплоенергетики з використанням місцевих видів палива, на впровадження когенераційних установок на цих об’єктах, встановлення теплових насосів. Також заплановано реалізувати проекти з використання енергії сонця, вітру та геотермальної енергії, проекти з виробництва біогазу та проекти з використання деревної біомаси. В бюджетних закладах пропонується провести енергетичний аудит.

В першу чергу кошти виділяються для обласних освітніх установ. В одній з них – Ужгородській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті сьогодні побував голова ради Володимир Чубірко. Заклад засновано 110 років тому коштом інтелігенції краю. Нинішнє приміщення школи побудоване у 1979 році за підтримки Українського товариства глухих. З нового навчального року у навчальному закладі вчитимуться 88 дітей з вадами слуху з усіх куточків краю. З нового опалювального періоду заклад обігріватимуть нові котли, які працюватимуть на відходах деревообронобної галузі.

«На програму виділено значні кошти з державного та обласного і місцевих бюджетів. І завдяки цьому плануємо в найближчі роки взагалі відмовитися від газу для обігріву бюджетних установ. Проведений енергаудит допоможе більш детальніше вивчити проблему і витратити кошті саме на ті школи та лікарні, які цього найбільше потребують. Закарпаття одним із перших в країні відмовилося від централізованого теплопостачання, тепер у нас буде шанс і стати лідерами у використанні відновлювальних джерел енергії», - констатує Володимир Чубірко.

Прес-служба облради
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар