Де в Ужгороді купити продукти в липні дешевше? (Інфографіка)

липня 17 / 2015
Де в Ужгороді купити продукти в липні дешевше? (Інфографіка)

Кожен місяць "Закарпатський кореспондент" моніторить ціни на основні продукти харчування в найпопулярніших торгових мережах і ринках Ужгорода. Всі ми ходимо по магазинах і бачимо, як швидко ростуть ціни.
Де в Ужгороді купити продукти в липні дешевше? (Інфографіка)

Гаманець порожніє все стрімкіше. Здається, що 200 гривень тепер взагалі не гроші, так як при виході з Маркета або ринку на цю суму практично немає продуктів в пакеті. На них можна купити хіба що скромний набір: хліб, молоко, десяток яєць, пачку сметани, пачку макаронів, цукор, одну курку, кілограм борошна і пляшку олії. Тобто з такою продуктової кошиком дорослій людині і п'яти днів протриматися. І це при тому, що ні фрукти, ні овочі ні тим більше морепродукти сюди не увійшли. Грошей на цю розкіш вже не вистачило.

За минулий рік продукти харчування в Україні подорожчали в середньому на 50,21%, серед них найбільше зросли ціни на вітчизняну продукцію. Що найбільше шокує бо продукція українського виробника не проводиться закордоном і не сплачуються мита за ввезення.
Парадоксально, чи не так?

Але якщо яблука подорожчали ще перед Великоднем, то морква буквально за останні два місяці додала у вартості майже 10 гривень. За словами економіста Віктора Мітрічко, директора однієї з мереж супермаркетів, в будь-якому вітчизняному товарі є кілька складових: комунальні, транспортні витрати і валютна складова. "Я впевнений, що добре насіння моркви наші виробники закуповують за валюту десь в Голландії чи Іспанії", - говорить він.

А підсумкове подорожчання цього коренеплоду, за словами Мітрічко, пояснюється тим, що він зберігається в холодильниках, що працюють на подорожчала електроенергії. Крім того, він відзначає, що багато учасників ринку - як мережі, так і сільгоспвиробники - взяли кредити у валюті.

Але повернемося до Ужгорода, місто з одними з найвищих цін на продукти харчування.

Зокрема, за останній місяць зросли в ціні яблука (з 24.50 гривень до 25-27 гривень за кіло), додало в ціні м'ясо (куряче філе з 57 до 58 -59 грн за кіло на ринку, але зате в більшості супермаркетів опустилося).

Практично без змін залишилися борошно, цукор, молочні продукти і вода. Але є й продукти, які подешевшали - на пару гривень стали дешевшими олія, овочі (помідори, огірки, кабачки, молода капуста) і ягоди (агрус, чорниця). Якщо в травні молода картопля коштував в середньому 13 гривень за кіло, а в червні 5-7 гривень, то тепер коштує 4-5 грн. Можна купити навіть за 3 гривні, але це більш дрібну картоплю.

Продавці скаржаться, що попит на продукти впав, але самі знизити ціни не можуть:

- Ціни ростуть, і цю неприємну тенденцію ми, на жаль, зупинити не в силах. Зате можемо купувати продукцію на тих складах або у тих постачальників, де продукти найдешевше. Через зростання цін і стрімкої інфляції, збільшеного курсу валют в магазинах і ринках відповідно і покупців став менше. Ми навіть самі стали менше їсти, стали виборчі ставиться до їжі., - Нарікає продавець одного з супермаркетів Ужгорода, Світлана Вікторівна.

Та й дані Держстату свідчать, що оборот у торгівлі знизився. Наприклад, оборот роздрібної торгівлі в Україні (без урахування окупованого Криму і частини зони АТО) у січні-травні 2015 року скоротився на 24,7% порівняно з аналогічним періодом 2014 року.

Коль ціни знизити ми дійсно не можемо, Закарпатський кореспондент обійшов супермаркети і ринки Ужгорода і порівняв ціни на одні й ті ж продукти. Пропонуємо подивитися таблицю цін на товари, які споживачі найчастіше купують. Для аналізу ми взяли ціни на продукти провідних супермаркетів Ужгорода - "Дастор", "Велмарт", "Сільпо" та "Вопак". З ринків на цей раз - "Корятовича", "Білочка" і "П'яний".

Всі ціни вказані в гривнях станом на 16 липня 2015 року.

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

Де в Ужгороді купити продукти в липні дешевше? (Інфографіка)
Закарпатський кореспондент
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...