На Закарпатті сплачено 500 тис. гривень туристичного збору

липня 08 / 2015
На Закарпатті сплачено 500 тис. гривень туристичного збору

За І півріччя 2015 року суб’єкти господарювання області сплатили до місцевих бюджетів 566, 47 тис. грн туристичного збору, що на 192,9 тис. грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

Зокрема, цьогоріч фізичні особи краю сплатили понад 320 тис. грн туристичного збору, у свою чергу юридичні – понад 240 тис. грн.

Нагадуємо, що відповідно до статті 268 Податкового кодексу України платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної та міської ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Зокрема, справляють збір податкові агенти під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання. Так, згідно з рішенням сільської, селищної та міської ради справляння збору може здійснюватися:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами – підприємцями, які уповноважуються сільською, селищною або міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Туристичний збір сплачується до місцевого бюджету за ставками, встановленими місцевими радами Закарпаття, в межах від 0,5 до 1% вартості проживання за місцем розташування готелів, мотелів, санаторних закладів.

Відділ комунікацій Головного управління

ДФС у Закарпатській області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...