Як пожежа на нафтобазі під Києвом позначиться на ціні бензину - розповів експерт

червня 09 / 2015
Як пожежа на нафтобазі під Києвом позначиться на ціні бензину - розповів експерт

11 тис. тонн нафтопродуктів - такі ходять цифри по ринку - остаточно і безповоротно згоріло в с. Крячки під Васильковом. Якщо ця інформація вірна, то це 6,5% запасів бензину і дизеля, який є в країні на АЗС. І це 1/4 місячного споживання в Києві та області. Багато це чи мало?

Ми повинні розуміти, що основні канали поставок нафтопродуктів не пошкоджені. Напрямок з боку Коростеня, звідки поставляються продукти мозерского НПЗ, тобто білоруські нафтопродукти, воно, загалом-то, працює в колишньому режимі. Єдиний український виробник, Кременчуцький НПЗ, теж працює в звичайному режимі, і проблем з поставками немає.

В осередку пожежі знаходяться дві нафтобази, кожна з них потужністю 25 тис кубометрів. Одна з них, по суті, згоріла. Бази належать двом операторам (БРСМ і КЛО) і не виключено, що можуть бути певні проблеми з поставками нафтопродуктів саме цим компаніям, навіть більше це стосується саме КЛО, оскільки вона є регіональною (працює переважно на ринку Києва та області) і з двох належних їй нафтобаз та, що знаходиться в зоні ризику загоряння, є основною (друга має потужність лише 5 тис тонн і є допоміжною).


Загалом ця ситуація, драматична з точки зору картинки, для ринку нафтопродуктів критичної не є.

Втім, не виключено підвищення цін на хвилі паніки, в результаті змови олігополії (ми бачимо, що основні бренди одночасно змінюють цінники на своїх заправках, і що за різними категоріями ціни на одні й ті ж нафтопродукти інший раз до копійки збігаються) або втручання держави.

Але поки що оператори вважають, що навіть локальні коливання курсу долара більше впливають на ціноутворення на нафтопродукти, ніж ситуація яка склалася в селі Крячки під Васильковом .

Андрій Блінов економіст, публіцист
керівник проекту "Успішна країна"
Джерело: ТСН
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар