Інвестиції для Закарпаття – сьогодні відбулася зустріч ділових кіл з керівництвом області

червня 08 / 2015
Інвестиції для Закарпаття – сьогодні відбулася зустріч ділових кіл з керівництвом області

Обласна влада робить велику ставку на створення нових робочих місць в краї зазначив Володимир Чубірко. Без залучення інвестицій, і в першу чергу закордонних цієї мети досягнути майже неможливо. «Ми зацікавлені в нових інвестиціях на Закарпаття. В умовах кризи треба самотужки шукати шлях відновлення виробництва. Реальної децентралізації в країні нема. Інколи навіть навпаки – йдуть зворотні кроки. Населенні бідніє, і це - реальна картина сьогодення. Ми прагнемо все зробити, щоби негативні впливи кризи мінімізувати й створити сприятливе середовище в краї для інвесторів, підприємницьких кіл», - констатував керівник ради.
Олег Боярин вважає, що події в країні надскладні, але «ми маємо не сидіти, склавши руки . Реформи по суті не відбуваються. Кількість людей, які працюють в реальному секторі скоротилися з 4,5 млн. у 2013 році до 2 млн. цьогоріч. Ми перетворюємося в сировинний придаток. Треба відновлювати довіру іноземних інвесторів, лише так ми зможемо відновити виробництво. І лише так кроки дозволять покращити ситуацію в області», - каже Боярин.
В ході зустрічі обговорювали проблематика спеціальних економічних зон. Йшлося про необхідність внесення змін до регуляторного середовища та відновлення інвестиційної привабливості регіону.

В 2004 році Закарпаття зайняло перше місце за динамічним рейтингом інвестиційної активності (за оцінкою Інституту реформ) та четверте місце — за кількістю прямих іноземних інвестицій на душу населення, що склали 62,7 млн. дол. США.

В ході зустрічі пропонувалося внести питання про зміни в регуляторне середовище СЕЗ Закарпаття на розгляд облради: підготовка позиції, узгодження проекту звернення до центральних органів влади. Йдеться про необхідність повернення довіри до регіону та країни в цілому шляхом відновлення та повернення компаній, які повірили в Україну шляхом відновлення інвестиційного режиму СЕЗ Закарпаття, створення таких умов, при яких вони радитимуть всім співвітчизникам вкладати інвестиції в Україну.

Водночас в ході наради йшлося і про розвиток лісової галузі краю. Учасники зустрічі зазначали, що проводячи неефективну політику природокористування країна втрачає лісовий ресурс, а разом з ним шанс на вирішення екологічних проблем, збереження біологічних багатств країни. Представники ділових кіл пропонували адаптувати національне законодавства по збереженню та відновленню лісу до євростандартів, збільшити штрафи за незаконну вирубку лісів, створити механізм залучення приватних партнерів до роботи в рамках програм збереження і догляду за лісом. У сфері внутрішньої політики пропонується розробити та запровадити дієвий механізм формування стартових цін на необроблену сировину, впровадити механізм та форму укладання довгострокових контрактів на викуп сировини, стимулювання створення робочих місць на підприємствах, які здійснюють переробку лісу і створюють продукцію, створення довгострокової державної політики, зрозумілу інвесторам з метою залучення інвестицій в деревообробну галузь. І що головне – пропонується заборона експорту необробленої деревини.
Володимир Чубріко вважає, що реформування галузі надзвичайно актуальне питання. «Нам слід запроваджувати в області глибоку переробку деревини, це дозволить створити нові підприємства. Окрім того, ми прийняли програму переведення бюджетних закладів на опалення відходами деревини. Тобто комплексно можемо нарощувати й виробництво деревообробної галузі, й створити базу для енергонезалежності краю», - резюмував керівник ради.

Прес-служба облради


Інвестиції для Закарпаття – сьогодні відбулася зустріч ділових кіл з керівництвом області
Інвестиції для Закарпаття – сьогодні відбулася зустріч ділових кіл з керівництвом області
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...Залишити Коментар