Навколо Ужгорода потрібно відремонтувати 350 км автошляхів

травня 22 / 2015
Навколо Ужгорода потрібно відремонтувати 350 км автошляхів

Станом на сьогоднішній день загальна протяжність вулично-дорожньої мережі державних автомобільних доріг загального користування на території Ужгородського району складає 350,0 км.
Серед них: автомобільні дороги міжнародного значення складають 85,7 км; національного – 16,2 км; територіального – 3,3 км; місцевого 248,1 км (з яких: обласного рівня 113,0 км; районного рівня 135,1 км). Протяжність дорожньої мережі з твердим покриттям дорівнює 245,6 км; протяжність дорожньої мережі з удосконаленим покриттям 104,4 км. Загальна площа вулично-дорожньої мережі автомобільних доріг загального користування на території району складає 2,06 млн кв. м. Із неї: – мережі з твердим покриттям 1,18 млн. кв.м; мережі з удосконаленим покриттям 0,88 кв. м.
На 01.01.2015 року, на обліку 33 територіальних громад (сільських рад) Ужгородського району у межах 65 населених пунктів, які входять до їх складу, перебувають 383 автомобільні дороги (вулиці) комунальної власності загальною протяжністю 322,6 км.
За даними Служби автомобільних доріг у Закарпатській області, у 2014 році на утримання та поточний ремонт об’єктів дорожньо-мостового господарства державної власності загального користування на території Ужгородському районі витрачено 6428,6 тис. грн. або 12,5 % від річної потреби.
Для належного утримання мережі автомобільних доріг загального користування на території району річна потреба державних коштів не менше 40 млн.грн (в цінах 2014р). В цінах 2015 року потреба в коштах у два рази більше.
Станом на січень 2014 року сума розподілених коштів на утримання та ремонт мережі державних автомобільних доріг загального користування на території Ужгородського району, виділених із державного бюджету Службі автомобільних доріг, складала 3979,7 тис.грн.
За рахунок коштів спеціального фонду обласного бюджету на ремонт покриття державних автомобільних доріг місцевого значення виділено 1613,8 тис. грн.

За січень-грудень 2014 року за рахунок перерозподілу коштів державного бюджету на дорогах загального користування на території району виконано дорожніх робіт на суму 5067,1 тис. грн. Із них:

– на державних дорогах загальнодержавного значення – 3168,7 тис. грн;
– на державних дорогах місцевого значення – 1898,4 тис. грн.


Всього по Ужгородському району за 2014 рік виконано дорожніх робіт на суму 6428,9 тис. грн.

За підсумками року, у зв’язку з недостатнім рівнем державного фінансування та відсутності належних коштів у місцевих бюджетах територіальних громад удалося здійснити дорожні ремонтні роботи лише на 15 вулицях комунальної власності, або 21,1 відсотка від запланованих, на суму 1506,5 тис.грн. Серед них: поточний ремонт на 8 вулицях, на суму 310,7 тис.грн; капітальний ремонт на 7 вулицях –на суму 1480,0 тис.грн. Дорожні ремонтні роботи щодо поточного й капітального ремонту на автомобільних дорогах комунальної власності виконувалися лише на території восьми сільських рад або 24,2 відсотка від їх загального числа.
На 2015 рік, рішенням Уряду України, субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на утримання та ремонт вулиць і доріг комунальної власності – не передбачені.
Відповіднодо підпункту 10 пункту 1 статті 91 Бюджетного кодексу України (зі змінами від 28.12.2014 року) до видатків місцевих бюджетів, що можуть здійснюватися з усіх місцевих бюджетів, належать видатки на транспорт, дорожнє господарство, зокрема на „будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах ”.
Враховуючи вищезазначене, відповідно до діючого законодавства проведення робіт з поточного та капітального ремонту вулиць і доріг комунальної власності на території району може здійснюватися за рахунок наявних коштів в бюджеті сільської ради і надходжень, які згідно із чинним законодавством можуть бути спрямовані на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності, інформує Ужгородська райдержадміністрація.
Таким чином, подальше планування та виконання дорожніх робіт з утримання, поточного й капітального ремонту автомобільних доріг, як загального користування, так і комунальної власності, цілком буде залежати від наявності фінансових і матеріальних ресурсів у державному і місцевому бюджетах за підсумками їх виконання у першому півріччя поточного року.
Категорія : Економика


Loading...
загрузка...


Залишити Коментар